Mahkemeden çocuk zanlılara öğüt: “Bu fırsatı iyi değerlendirin”

20
insan kaçakçılığı
reklam alani

Mağusa’da 2 farklı spor salonunda yaşanan peşi sıra hırsızlık olayları ile ilgili tutuklanan 5 çocuğun ardından aranan 2 çocuk zanlı daha tutuklandı. Polis soruşturmasının tamamlanması ile çocuklar ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mağusa’da faaliyet gösteren 2 spor salonunda Eylül ayı içerisinde 3 kez meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili tutuklanan 14, 15 ve 16 yaşlarındaki 5 çocuk zanlının ardından polis tarafından aranan 2 çocuk da tespit edilerek tutuklandı.

Polis 2 spor salonundan çalınan eşyaların değer tespitini yaparak çalınan eşyaların 44 bin 346 TL değerinde olduğunu belirledi.

“Dükkan açma” ve “Sirkat” suçlamaları ile ilgili olarak haklarında yürütülen polis soruşturmasının tamamlanmasının ardından bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılıp teminata bağlanan çocuk zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Çiğdem Güzeler teminat koşullarını seyahat kısıtlaması ile sınırlandırıldığı çocuklara öğütte bulunarak “Ailelerinizi düşünerek ve yaşlarınızın da küçük olmasından dolayı sadece yurt dışına çıkışınızın men edilmesine emir verdim. Bu fırsatı iyi değerlendirin” dedi.

reklam alani
Paylaş