Mahkeme Gizem Galipoğluları’nın tutukluluk süresini 3 gün daha uzattı.

377
reklam alani

Bir grup öğrenci,  geçtiğimiz gün meydana gelen ve bir öğrencinin ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde eylem yapıyor.

Lefkoşa-Yenişehir’de, meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Abdul R. Murad’ın arkadaşları, olayla ilgili zanlı olan Gizem Galipoğlu’nu protesto etmek için mahkeme önünde eylem yaptı.

Lefkoşa-Yenişehir’de aşırı süratli şekilde ilerlediği esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek refüj üzerinde karşıya geçmek için bekleyen 3 kişiye çarparak birinin ölümüne sebep olan zanlı Gizem Galipoğluları bu sabah mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme Gizem Galipoğluları’nın tutukluluk süresini 3 gün daha uzattı.

Kazada ölen Murad’ın arkadaşları e ölen arkadaşlarının katilini mahkeme önünde protesto

Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde toplanıp trafik kazasında kaybettikleri arkadaşları Murad için eylem yapan öğrenciler mahkemeye güvenlerinin tam olduğunu belirtti. Trafik kazalarında olan ölümlerin savaşları aratmadığını belirten öğrenciler trafik kazalarının biraz da olsa önüne geçilebilmesi için cezaların artırılması gerektiğini vurguladılar.

kaza

Kaza nasıl olmuştu

Geçtiğimi Cuma akşamı Yenişehir ışıklarında saat 18.30 sıralarında Gizem Galipoğluları yönetimindeki ME 766 plakalı araç ile kırmızı ışıkta durmayarak, o sırada yolun karşısına geçmekte çalışan Abdul Rahman Murad, Maen Al Soboh, Rami Khaldoon Ragheb çarpmıştı. Kazanın ardından Abdul Rahman Murad yaşamını yitirmişti.

protesto

reklam alani
Paylaş