Mağusa Polis Müdürlüğü hücrelerinde bekleyen bazı tutukluların PCR testi pozitif çıktı

3
Mağusa Polis Müdürlüğü
reklam alani

Mağusa Polis Müdürlüğü’nde mahkemeye çıkarılmak üzere bekletilen 4 tutuklunun3’ünün koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Mağusa Polis Müdürlüğü hücrelerinde uyuşturucu suçundan mahkemeye çıkarılmak üzere bekletilen 4 tutukludan 3’ünün Koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Tutukluluk talebi ile mahkemeye çıkarılmadan önce PCR testi yapılan ve sonuçlar çıkana kadar polis müdürlüğü hücrelerinde bekletilen tutukluların bazılarının test sonucunun pozitif çıkması Mağusa Polis Müdürlüğü’nde tedirginliğe yol açtı.

Söz konusu tutuklular tedavi altına alınırken, temaslı polislerin de karantinaya alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Mağusa Polis Müdürlüğü’nde ekipler tarafından gerekli ilaçlama ve temizlik yapılırken, müdürlüğe girişlerde kontroller sıklaştırıldı.

TASARRUFLARINDA 4 GRAM UYUŞTURUCU BULUNDU

Narkotik ekipleri dün Mağusa’da, 18:00 sıralarında düzenlediği operasyonda 22 yaşındaki C.B.E., D.N.N., R.E.A.ve 24 yaşındaki C.O.O.’nun kaldığı ikametgahta bir arama gerçekleştirdi. Yapılan aramada yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigara bulunarak emare alınırken, söz konusu şahıslar bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılmak üzere tutuklandı. Mahkemeye çıkarılmadan önce PCR testleri yapılarak polis hücrelerine yerleştirilen 4 tutukludan 3’ünün test sonuçlarının bugün pozitif çıktığı bildirildi. PCR testlerinin pozitif çıkması nedeni ile tedaviye alındığı öğrenilen zanlıların mahkeme sürecinin de tedavi süreçlerinin sonrasına kaldığı öğrenildi.

reklam alani
Paylaş