KTHES: “İzne çıkmak isteyen personelle ilgili bakanlık tarafından tüm hastanelere yazı yollandı”

6
KTHES
reklam alani

KTHES Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özgöçmen, Sağlık Bakanı Ünal Üstel ile çıkılamayan yıllık izinlerin bir düzene konması ve bu konuda düzenlemenin ivedi olarak yapılmasının konuşulduğunu belirterek, “İzne çıkmak isteyen personelle ilgili bakanlık tarafından tüm hastanelere yazı yollandı” dedi.
Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özgöçmen, dün Sağlık Bakanı Ünal Üstel ile gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin detayları aktardı.

Özgöçmen, “Başkan ve yönetim kurulu üyeleri olarak dün Sağlık Bakanı Sn. Ünal Üstel’e gerçekleştirdiğimiz ziyaret neticesinde yeni görevinde başarı dileklerimizi iletmiş olup, kamu yararını ve özünde meslektaşlarımızın yararına atılacak olumlu her türlü adımda yardıma ve iş birliğine hazır olduğumuzu belirttik” dedi.

Sağlık Bakanı Üstel ile ilk etapta çıkılamayan yıllık izinlerin bir düzene konması ve bu konuda düzenlemenin ivedi olarak yapılmasının konuşulduğunu söyleyen Özgöçmen, “İzinlerin kullanılabilmesinin gerektiğini Üstel’e aktardık, tarafımıza bu konu ile alakalı ivedi yazı yazılacağını ve izine çıkılabilmenin önündeki engelin kaldırılacağının sözünü vermiştir” ifadelerini kullandı.

İzne çıkmak isteyen personel ile alakalı bugün bakanlık tarafından tüm hastanelere yazı yollandığını dile getiren Özgöçmen, şöyle devam etti:

“Sayın Üstel ile sınavda başarı sağlayan meslektaşlarımızın sisteme kazandırılması gerektiğini ve yasal düzenlemelerin yapılması, kadro sayılarının ivedi şekilde artırılması konusu görüşülmüştür. Üstel’e sendikamız adına talep ve önerilerimizi içeren bir metin verdiğimizi, metin içerisinde iki talebimizin yapılabilmesi adına, kamu sağlık çalışanları (değişiklik) yasa tasarısı sunduğumuzu, sunduğumuz öneriler neticesinde ilerleyen günlerde tekrar bir araya geleceğimizi sağlıktaki problemleri hızlı bir şekilde gidere bilmek ve çözüm yollarını bulmak adına Sağlık Bakanımız Ünal Üstel ile düzenli bir şekilde bir araya geleceğimizin ve irtibat halinde olacağımızın sözünü alarak ayrılmış bulunmaktayız.”

reklam alani
Paylaş