Koronavirüste Son Durum: Ölü Sayısı 213 Oldu! Türkiye’de…

41

Corona virüs salgını Çin başta olmak üzere dünya genelinde can almaya devam ediyor. Wuhan’dan gelen son dakika bilgisine göre koronavirüste ölenlerin sayısı 213’e ulaştı. Dünyada önlemler sürerken Sağlık Bakanı Koca’dan da koronavirüs açıklaması geldi.

reklam alani

Koronavirüs Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere birçok kurumu harekete geçirmişti. Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan virüs 1 hafta içerisinde 213 can alırken bölgede oluşturulan karantina nedeniyle ülkede bulunan Türk vatandaşları zor durumda kalmıştı. Sağlık Bakanlığı bölgede bulunan Türkler için harekete geçti ve ambulans uçak oradaki vatandaşları almak üzere gerekli sağlık personeliyle birlikte yola çıktı.

 

CORONA VİRÜSÜNDE ÖLÜ SAYISI KAÇ OLDU?

 

Hızla yayılan salgın nedeniyle can kaybının artmasıyla birlikte dünya çapında önlemler alınmaya başlandı. Özellikle Çin’den gelen yolcular kontrollerden geçirildikten sonra ülkelere alınıyor. Dünya genelinde ölü sayısının 213 olduğu açıklanırken virüs şimdiye kadar 23 ülkeye yayıldı.

CORONA’DA SON DURUM NE?

 

Salgın hastalıklar koordinasyon merkezinden anlık olarak dünyadaki tüm gelişmeleri takip ettiklerini dile getiren Bakan Koca, “31 Ocak saat 09.30 itibarıyla dünya genelinde ABD, Fransa, Avustralya, Almanya ve Kanada dahil olmak üzere 23 ülkede toplam 9 bin 810 vaka görüldü. Bu sayının yüzde 99’unun Çin’de olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Yine tamamı Çin’de olmak üzere 213 kişi hayatını kaybederken, 187 vaka da tedavi edilerek taburcu oldu. Hayatını kaybeden vakaların büyük çoğunluğu, bizim risk grubu dediğimiz kronik hastalığı olan, 65 yaş üstü ve bağışıklığı düşük kişilerdi.” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ TEŞHİSİ VAR MI?

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugüne kadar farklı illerden şüpheli görülen 68 kişiden numune alındığını belirterek, şu ana kadar Türkiye’de kesin olarak yeni koronavirüs tanısı alan hasta olmadığını bildirdi.

reklam alani
Paylaş