Koronavirüs okullara yayılmaya devam ediyor: Demokrasi Ortaokulu’nda bir öğrenci pozitif

36
Koronavirüs
reklam alani

Koronavirüs salgını okullara sıçramaya devam ediyor. Son olarak, Lefkoşa’daki Demokrasi Ortaokulu’nda bir öğrencinin test sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu…

Yakın Doğu Koleji ve Atatürk Meslek Lisesi’nden sonra, bir pozitif vaka da Lefkoşa’daki Demokrasi Ortaokulu’nda tespit edildi.

OKUL MÜDÜRÜ: “AİLESİ KARANTİNA ALTINA ALINDI”

Demokrasi Ortaokulu Müdürü Emine Garanti, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, bir öğrencinin PCR test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Okul Müdürü, öğrencinin tedavi altına alındığını, ailesinin ise izole altına alındığını ifade etti.

“SON BİR HAFTADIR OKULA GELMİYORDU”

Garanti, söz konusu öğrencinin son bir haftadır halsizlik hissettiği için okula gitmediğini belirterek, velilere “ateş, halsizlik hisseden çocuklarını okula göndermeleri” yönünde çağrıda bulundu.

KARDEŞİ DE POZİTİF…

Öte yandan Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre, söz konusu öğrencinin kardeşinin de test sonucu pozitif çıktı.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı temaslı takip ekibinin öğrenciyle temas edenleri tespit ederek izole altına almaya başladığı ifade ediliyor…

Kıbrıs Postası’nın edindiği biller doğrultusunda bugün gün boyunca, hem Yakın Doğu Koleji hem de Atatürk Meslek Lisesi’nden onlarca öğrencinin, inisiyatif alarak Pandemi Hastanesi’nddeki PCR noktasına giderek test yaptırdığı da öğrenildi.

reklam alani
Paylaş