Kıskançlık bahanesi ile yine kadına şiddet

56
Emircan Topaloğulları
reklam alani

Mağusa’da tartıştığı eşini ciddi şekilde darp eden ve şiddet tehdidinde bulunan Emircan Topaloğulları tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mağusa’da kıskançlığı bahane ederek tartıştığı eşini ciddi şekilde darp eden ve polise giderse ayaklarını kesmekle tehdit eden Emircan Topaloğulları şikayet üzerine tutuklandı.

“Ciddi darp”, “Şiddet tehdidi” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamaları ile ilgili bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Topaloğulları tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

ELLERİ VE AYAKLARIYLA DARP ETTİ, SOPAYLA VURDU

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mahir Türe mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Emircan Topaloğulları’nın, 20 Eylül 2020 tarihinde Mağusa’da evi içerisinde kıskançlık yüzünden tartıştığı eşini elleri ve ayaklarıyla ciddi şekilde darp ettiğini açıkladı.

Zanlının eşi darp edilmesinin ardından polise giderek şikayet edeceğini söylemesi üzerine kendisine “eğer polise gidersen senin ayaklarını keserim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Türe, akabinde müştekinin evden çıkarak yaya olarak polise geldiği sırada zanlının müştekiyi yine yol içerisinde darp edip tasarrufunda bulundurduğu henüz tespit edilemeyen tecavüzkar alet olan sopa ile omuzuna vurduğunu açıkladı.

Türe, olay polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının olay yerinde, müştekinin ise sığınmış olduğu bir evde tespit edildiğini kaydetti. Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Türe, teminata bağlanmasını talep etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Mahkeme, zanlı Emircan Topaloğulları’nın yurt dışına çıkışını yasaklayarak seyahat belgelerine elkonulması yönünde talimat verdi. Zanlı,3 bin TL nakdi teminat ödemesi ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

reklam alani
Paylaş