Kırmızı ışıkta geçerek, bir yayayı öldüren Gizem Galipoğluları, yargılanıyor.

485
Gizem Galipoğluları

Lefkoşa Kaza Mahkemesi, kırmızı ışıkta geçerek çarpığı 3 yayanın birinin ölümüne neden olma suçlamasıyla tutuklanan Gizem Galipoğluları’nın 3 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi

reklam alani

Lefkoşa’da Yenişehir Atatürk Caddesi üzerinde, 20 Ekim Cuma akşamı meydana gelen ölümlü kazada araç sürücüsü Gizem Galipoğluları, Lefkoşa’da dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli Müfettiş Muavini Mustafa Berksan mahkemede verdiği ifadede, zanlı Gizem Galipoğluları’nın Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde, 20 Ekim 2017 tarihinde, saat 18.30 sıralarında ME766 plakalı salon aracı ile “tehlikeli”, “süratli” ve “dikkatsiz” bir şekilde sürüş yaptığı sırada direksiyon hakimiyetini kaybederek aracı ile orta refüje çıktığını, o esnada yolu karşıya geçmek isteyen refüj içerisindeki 3 kişiye çarptığını söyledi.

Yaralılar taburcu edildi

Müfettiş Muavini Berksan, araç çarpması sonucu ağır yaralanan 18 yaşındaki Abdul Rahman Murad’ın yapılan tüm müdahalelerle rağmen kurtarılamadığını ve kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.

Berksan, aynı kazada yaralanan Maen Al Soboh ve Khaldoon Ragheb isimli kişilerin ise Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerine müteakip aynı gün taburcu edildiklerini söyledi.

Kamera kayıtları incelenecek

Müfettiş Muavini Berksan, zanlı hakkındaki soruşturmanın henüz başladığını belirterek henüz alınması gereken ifadeler, tespit edilmesi gereken tanıklar olduğunu ve bölgedeki kamera görüntülerinin inceleneceğini dile getirdi.

Müfettiş Muavini Berksan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatı, polisin zanlı hakkında talep ettiği tutukluluk süresine itirazda bulunmadı.

Mahkeme, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Kaza Nasıl Olmuştu.

Lefkoşa Yenişehir bölgesinde dün gece meydana gelen feci trafik kazasında YDÜ öğrencisi, Filistin asıllı, Suriye uyruklu 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad hayatını kaybetti.

Görenleri dehşete düşüren korkunç kaza, saat 18.30 sıralarında meydana geldi. 27 yaşındaki Gizem Galipoğluları, Yenişehir trafik ışıklarında kırmızıda durmadı ve o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan üç yayaya birden çarptı

Yayaların biri çarpmanın etkisiyle park halinde bulunan bir aracın ön camından içeriye savruldu. Ağır yaralanan 20 yaşındaki Maen Al Soboh, Rami Khaldoon Ragheb ve 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad adlı üç üniversite öğrencisi, hastaneye kaldırıldı. Ancak Abdul Rahmen Murad Murad, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bir öğrenci daha trafik kurbanı

ME 766 plakalı aracıyla Lefkoşa Türk Belediyesi binası istikametinden gelen 27 yaşındaki Gizem Galipoğluları, Yenişehir trafik ışıklarında kırmızı ışıkta durmadı ve o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan üç yayaya birden çarptı.

Yayaların biri çarpmanın etkisiyle yol kenarında park halinde bulunan CN 188 plakalı aracın ön camından aracın içerisine düştü. Ağır yaralanan 20 yaşındaki Maen Al Soboh, Rami Khaldoon Ragheb ve 18 yaşındaki Abdul Rahmen Murad, Lefkosa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan YDÜ öğrencisi, Filistin asıllı, Suriye uyruklu Murad, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
Araç sürücüsünü tutuklayan polis, soruşturma başlattı.

İlk müdahale narkotikten

Feci kazaya ilk müdahale ise bölgede bulunan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri tarafından yapıldı. Yararlıları kurtarmak için seferber olan polis ekipleri, olay yerine gelen ambulanslara yardımcı olarak yaralıları birlikte taşıdılar.

Karşı şeritteki arabanın üstüne düştü

Yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan, Abdul Rahman Murad, Maen Al Soboh ve Khaldoon Ragheb kırmızı ışıkta bekleyen CN 188 ve KB 859 plakalı aracın üzerine savruldu.

Hastanede öldü

Araç çarpması sonucu ağır yaralanan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi, Abdul Rahman Murad yapılan tüm müdahalelerle rağmen aldığı yaralara dayanamayarak kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.

Yaralıların durumu ağır

Aynı kazada ağır yaralanan Maen Al Soboh ve Khaldoon Ragheb isimli kişilerin durumlarının ise ağır olduğu öğrenildi.

Görgü tanıkları dehşeti anlattı

Kaza sırasında bölgede olan sürücüler dehşet anını anlattı. “Kız ışıkta durmadı. Geçler Günerin Yeri tarafından gelip polise doğru gidiyordu. Beyaz Mercedes yol ortasında üçüne birden çarptı. Gençlerden biri havada uçarak yan şeritte duran arabanın camına vurup yere düştü” diyen görgü tanığı, araç sürücüsünün de kaza sonrası şok geçirdiğini anlattı.  Diğer bir görgü tanığı, kazaya neden olan kızın süratli olduğunu öne sürdü ve “ Gençlere çarptı ve 20-30 metre sonra durabildi” dedi.

reklam alani
Paylaş