Karpaz’da Covid-19 alarmı

89
koronavirüs
reklam alani

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) Sipahi köyünde düzenlediği kahve etkinliği sonrasında Covid- 19 vakası tespit edildi.

Karpaz bölgesinde de yerel Covid-19 vakası tespit edildi. Yeşlköy’de ikamet eden bir vatandaşın semptom göstermesi üzerine Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

Genç kadının 31 Ağustos tarihinde YDP’nin Sipahi köyünde düzenlenen kahve etkinliğine katıldığı ve Covid-19 pozitif olan Kadın Kolları Başkanı ile temasta bulunduğu öğrenildi.

Yaklaşık 10 gün sonra semptom gösteren genç kadına yapılan testlerinin pozitif çıktığı öğrenilirken, daha önce karantina altında olan bölgede yeniden Koronavirüs paniği başladı.

Sağlık Bakanlığı ekiplerinin bugün tespit edilen vakanın ailesi ile henüz irtibata geçmediği ve vakanın babasının ise KOAH hastası olduğu öğrenildi.

YDP’nin ise aynı gün Sipahi’den önce Dipkarpaz’a ziyarette bulunduğu öğrenilirken, Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, bölgede henüz covid belirtisi ve hastalık şikayeti olan kimsenin bulunmadığını ifade etti.

Sipahi muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Covid-19 pozitif vakanın tespit edilmesinin ardından bölgedeki temaslıların ve köy kahvesine ziyarete gelen siyasi partideki Covid-19 pozitif olduğu tespit edilen vakanın etrafında bulunan kişileri kamera kayıtlarından tespit edip bir temaslı listesinin oluşturulduğunu belirtti.

Kıbrıs Postası’na konuşan ve sosyal medya üzerinden de paylaşımda bulunan Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, 35 kişiden oluşan temaslı listesinin Sağlık Bakanlığı’na iletildiğini ve test yapılmasının talep edildiğini ve etkinlikte bulunan şahıslara PCR testi yapılacağını kaydetti. Yeşilırmak açıklamasında “son dönemde yerel bulaşın kontrolsüzce artması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sıkıntıları geçmişte olduğu gibi yine hep birlikte aşacağız. Bölgemizde’de yerel Covid-19 vakası tespit edilmiştir ve gerekli önlemler alınmaktadır. Vatandaşımıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”  dedi.

Yeşilırmak, “önce kendiniz, sonra sevdikleriniz için kalabalık ortamlardan uzak durun. Hijyen, maske ve mesafe kurallarına ayrıca uymanızı rica ederim” diyerek uyarıda bulundu.

reklam alani
Paylaş