Kamu-İş ‘iki yıl önce imzalanan TİS’den’ pişman mı?

4
Ahmet Serdaroğlu
reklam alani

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, son Toplu İş Sözleşmesi’nden bu yana iki yıl geçtiğini, o dönem sıkıntılar nedeniyle hükümetten fazladan talepleri olmadığını ancak çalışanın gelinen noktada daha da geriye giderek perişan bir durumda olduğunu kaydetti. Serdaroğlu’nun açıklaması, iki yıl önce hükümete gösterilen toleranstan pişman olunduğuna işaret ediyor… 

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, son Toplu İş Sözleşmesi’nden bu yana iki yıl geçtiğini, o dönem sıkıntılar nedeniyle hükümetten fazladan talepleri olmadığını ancak çalışanın gelinen noktada daha da geriye giderek perişan bir durumda olduğunu kaydetti.

Serdaroğlu, “Toplu İş Sözleşmelerinde en son , yani iki yıl önce bir ekstra talebimiz olmadı… Hükümetin çektiği sıkıntılar vardı” diye konuştu.

Serdaroğlu’nun açıklaması, iki yıl önce hükümete gösterilen toleranstan pişman olunduğuna işaret ediyor…

“DÜŞÜNÜN ARADAN İKİ YIL GEÇTİ AMA…”

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu katıldığı TV programında şöyle dedi;

“Çalışma hayatında çalışanların alım gücü eriyip gidiyor… Toplu İş Sözleşmelerinde en son bir ekstra talebimiz de olmadı… Hükümetin çektiği sıkıntılar vardı. Düşünün aradan iki sene geçti, memleketin geldiği bu durumda yani istikrarlı bir hükümetin olmaması nedeniyle iki sene önceki durumumuza nazaran daha da geriye gittik. Kabul ederim: pandemi gibi bir süreç geldi ama bir bakıyoruz hükümetin almış olduğu tedbirler yeterli olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti aylarca tartıştığımız pandemi hastanesini yaptı. Ama içinde servis verecek doktor hemşire yok. Zaten normal hastanede bile yok… Kısa vadede çözebileceğimiz sıkıntıları dahi aşamıyoruz. Bir mesai konusunu bile halledemiyoruz. Bir müdür genelgeyi uygulamamışsa bunun bedeli çalışana mı ödetilir?”

reklam alani
Paylaş