İSSB: “İnternet hizmetine daha önce olmayan bir vergi daha eklenmiş olacak”

10
reklam alani

İnternete yüzde 30 zam geleceği haberlerinden sonra Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın söz konusu durumu yalanlaması üzerine İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. 

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği yaptığı yazılı açıklamada internet hizmetinin fiyatının üzerine KDV eklendiği gibi yeni ve hiç daha önce olmayan bir verginin daha eklenmiş olacağını belirtti.

İSSB: “Bakanlarımızın farklı iletişim kanallarından yapmış oldukları açıklamalarda “İnternet” ve/veya “İnternet Ücretlerine” zam çalışması olmadığını söylüyorlar.

Fakat Maliye Bakanımızın açıklamasında da açıkça belirtilmiş olduğu üzere Özel Hizmetler İletişim Vergisi kapsamına İnternet Servis Sağlayıcılarının da alınacağı söyleniyor.

Şu anda İnternet Servis Sağlayıcılarının sağladığı İnternet hizmeti için böyle bir vergi bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki İnternet hizmetine bugüne kadar olmayan yeni bir vergi uygulaması olacak.

Bir başka deyişle İnternet hizmetinin fiyatının üzerine KDV eklendiği gibi yeni ve hiç daha önce olmayan bir vergi daha eklenmiş olacak.

Üstüne üstlük bu verginin yüzde 30 olacağından bahsediliyor. Vergi olmayan bir hizmete vergi eklendiğinde o hizmet pahalılaşır.

Gün gelir de vergi uygulaması yapılırsa yanlış bir anlaşılmaya mahal vermemesi açısından buraya bir not düşelim.”

reklam alani
Paylaş