İhraç işlemlerinin tamamlanması bekleniyor

6
Faruk Kalmacı ve Azam İbrokhimov
reklam alani

Ülkede 2017 ve 2019 yıllarından beri izinsiz ikamet ettikleri tespit edilmesi üzerine tutuklanan Faruk Kalmacı ve Azam İbrokhimov’un tutukluluk süreleri uzatıldı.

Mağusa’da polis ekiplerinin yaptığı kontrolde ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilmesinin ardından tutuklanan Faruk Kalmacı ile Azam İbrokhimov hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

“İzinsiz ikamet” suçlaması ile bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlılar hakkındaki tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Zanlıların ihraç edilebilmesi için ihraç emrinin çıkması bekleniyor.

BİRİ 2017, DİĞERİ 2019 YILINDAN BERİ ÜLKEDE KAÇAK

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Cafer Erenköylü mahkemede verdiği ifadesinde, 5 Kasım 2020 tarihinde, bir polis ekibi sırasında tespit edilen zanlılar hakkında Muhaceret Şubesi’nden yapılan kontrolde, zanlı Faruk Kalmacı’nın 12 Haziran 2017, zanlı Azam İbrokhimov’un ise 13 Ekim 2019 tarihinden beri ülkede izinsiz ikamet ettiklerinin tespit edildiğini kaydetti. Zanlıların 6 Kasım tarhinde Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldıklarını anımsatan Erenköylü, zanlıların ihraç edilmesi için gerekli yazışmaların yapıldığını, ancak henüz ihraç emrinin çıkmadığını açıkladı. Zanlıların serbest kalması halinde aynı suçu işlemeye devam edeceklerini kaydeden Erenköylü, zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

reklam alani
Paylaş