İcra memurlarına çatıya çıkarak direndiler.

17
reklam alani

Gazimağusa’da, dün öğle saatlerinde, Harika Bölgesi’nde, caminin tam yanında, 2 küçük çocuğuyla yaşadığı evden, mahkeme kararıyla çıkarılmak istenen Sıdıka Öztürk, eline bıçak alıp, evin damında eylem yaptı.

Yıllardır yaşadığı evden çıkmak istemeyen Sıdıka Öztürk, hem polise, hem de icra memurlarına direndi. Evinin tahliye edilmesi halinde kendini öldüreceğini söyleyen Öztürk’e, ayrı olduğu, ancak 3 çocuğundan ikisinin babası olan eski eşi Haluk Yıldırım da destek verdi.
Haluk Yıldırım da aynı dama çıkarak, polise ve icra memurlarına direnç gösterdi. Haluk Yıldırım da intihar edeceği tehditleri savurdu.

Olay yerine gelen Sıdıka Öztürk’ün kızları, annelerini aşağıya inmeye ikna etmeye çalıştı. Ancak Sıdıka Öztürk, tahliye kararı durdurulmadan aşağıya inmeyeceğini söyledi.
Bunun üzerine tahliye kararı durduruldu ve Sıdıka Öztürk ve Haluk Yıldırım, aşağıya inerek, polisle birlikte

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne gitti. Eski karı- koca ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

“Bu evi çalışarak yaptım”
Sıdıka Öztürk, eylemi sırasında, söz konusu evi, temizliğe giderek, bulaşıkçılık ve başkasının çocuklarına bakıcılık yaparak kazandığı parayla inşa ettiğini belirterek, ya devletin tespitiyle yaptığı masrafın kendisine ödenmesini, ya da evin kendisine verilmesini talep etti.

Bu arada söz konusu evin başka bir kişinin üzerine tapulu olduğu, Sıdıka Öztürk’ün de geçmişte bu tapulu evin üzerine kendi evini inşa ettiği öğrenildi.

Sıdıka Öztürk, yıllar önce yine aynı nedenden dolayı isyan etmiş, eylem yapmıştı.

reklam alani
Paylaş