İÇİŞLERİ BAKANI EVREN, ESNAF VE ZANAATKARLAR ODASI TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

  20
  reklam alani

  İçişleri Bakanı Kutlu Evren,  Kıbrıs Türk Esnaf  Ve Zanaatkarlar Odası Başkanı  Mahmut Kanber, Yönetim Kurulu Üyeleri ve oda temsilcileri ile bir araya geldi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Evren,  ekonominin önemine dikkat çekerek, son yıllarda ekonomik sorunların çoğu ülkede sıkıntılar  yarattığını kaydetti.

  Bakan Evren, hayatın temelini esnaf ve zanaatkarın oluşturduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini istedi.

  Vatandaşlık konusuna da değinen Kutlu Evren, kalifiye elemanların ülkedeki iş sektörüne büyük katkıda bulunduğunu, bunun da ekonomik açıdan ülkeyi kalkındırdığını belirterek, vatandaşlıkların prosedüre uygun kişilere verileceğini söyledi.

  Kıbrıs Türk Esnaf  ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber ise, kendileri gibi esnaf olduğunu belirttiği Bakan Kutlu Evren’in verdiği desteğe teşekkür ederek, sorunlarını bakana aktardı.

  Avrupa’da en güçlü lobilerden birinin esnaf lobisi olduğunu belirten Kamber, esnafın birlik beraberliğini bozacak girişimlerin olduğunu savundu.

  reklam alani
  Paylaş