Hüseyin Angolemli’den pandemiye “pandomim” göndermesi

4
Hüseyin Angolemli
reklam alani

Hüseyin Angolemli’nin Genel Kurulda dil sürçmesi ile hata mı yaptığı yoksa kinayeli bir şekilde sözsüz oyun ya da mim sanatı anlamında “pandomim” mi dediği tam olarak anlaşılamadı… Angolemli’nin ifadesi, genel kurulda gülüşmelere neden oldu.

Meclis Genel Kurulundaki bütçe görüşmeleri 5. gününde…

Pandemi süreci ve yeni kapanmalar gündemdeki yerini koruyor…

Kısa bir konuşma yapacağını söyleyen Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mağusa milletvekili Hüseyin Angolemli, Meclis Genel Kurulunda “Pandemi” yerine “pandomi”, “pandomim” diyince mecliste gülüşmeler yaşandı…

Angolemli’nin dil sürçmesi ile hata mı yaptığı yoksa kinayeli bir şekilde sözsüz oyun ya da mim sanatı anlamında “pandomim” mi dediği tam olarak anlaşılamadı.

Angolemli, yaptığı konuşmada hükümete yüklendi ve alınan kararların çelişkilerine dikkat çekti.

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, salgın ilk ortaya çıktığında milletvekilleri olarak bakana, hükümete destek olmak için iyi niyetlerinden dolayı yoğun muhalefet yapmadıklarını, söylemlerini yumuşattıklarını ancak hata yaptıklarını, eğer muhalefet görevini daha güçlü yapsaydılar bugün yasaların tümünün uygulanmış olacağını söyledi.

Angolemli, Sağlık Bakanı’nı değil hükümeti eleştirdiklerini, çünkü Sağlık Bakanı’nın çalıştığını ancak hükümetin iş adamlarına baktığını, kapanma konusundaki anlaşmazlıkların bundan yaşandığını savundu.

Hükümetin, Girne ve Lefkoşa için aldığı kapatma kararının yanlış olduğunu ifade eden ve İtalya örneğini veren Angolemli, muhtarlarla iş birliği yapılarak bu ilçelerdeki kişilerin nereye “göç” ettiğinin tespit edilebileceğini ve bulaşın önüne geçilebileceğini kaydetti.

Hastalığın askeri bölgelere yayıldığını, hükümetin burada da etkin önlemler alması gerektiğini ifade eden Angolemli, uyarılara, kararlara, tedbirlere uyulması gerektiğini vurguladı.

reklam alani
Paylaş