Hristofyas 72 yaşında hayatını kaybetti.

10
reklam alani

Kıbrıs Rum Eski Başkanlarından Demetris Hristofyas cuma günü 72 yaşında hayatını kaybetti.

Doktoru Michail Minas tarafından yapılan açıklamaya göre, haftalardır Lefkoşa Genel
Hastanesi’nde olan Demetris Christofyas’ın saat 17:36’da hayatını kaybettiği bildirdi.

Pnemolojik komplikasyonları olan Christofyas’ın durumu son günlerde ağırlaşmıştı.
Anastasiades, Demetris Christofyas’ın ailesine derin taziyelerini iletti; ölümünü büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

Demetris Christofyas, Güney Kıbrıs’ıncı  altıncı Başkanıydı. 24 Şubat 2008’de cumhurbaşkanı seçilmiş, 28 Şubat 2008’de görevine başlamış; 28 Şubat 2013’e kadar görevinde kalmıştı.

Cumhurbaşkanı seçildiğinde Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı görevini yürütüyordu.

29 Ağustos 1946’da Girne Bölgesi’ne bağlı Dikomo köyünde doğan Demetris Christofyas, evli, iki kız ve bir erkek babasıydı.

AKINCI, HRİSTOFYAS’IN VEFATIYLA İLGİLİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TAZİYE MESAJI YAYINLADI

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum Yönetimi eski başkanlarından Dimitris Hristofyas’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydederek, “Yaslı eşi ve ailesinin, AKEL camiasının ve Kıbrıs Rum toplumunun acısını paylaşırım” dedi.

Akıncı, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı taziye mesajında, “Uzun yıllar AKEL Genel Sekreterliği görevinde bulunmuş, Rum Yönetimi’nin eski liderlerinden Demetris Hristofias’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. En başta yaslı eşi ve ailesinin, AKEL camiasının ve Kıbrıs Rum toplumunun acısını paylaşırım” ifadelerine yer verdi.

reklam alani
Paylaş