HP’li Savaş Toksöz: ‘Toplama hükümeti’ 1.5 ayda havlu attı…

4
Savaş Toksöz
reklam alani

Halkın Partisi (HP) Genel Koordinatörü Savaş Toksöz, Başbakan Saner’in “erken seçim çağrısı” sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında, “toplama hükümeti 1.5 ayda havlu attı” diyerek, nedeninin ise pandemi veya ekonomik kriz değil iç kavgalar olduğunu vurguladı.

Halkın Partisi (HP) Genel Koordinatörü Savaş Toksöz, hükümet kutma görüşmelerinde en kötü hükümetin bile hükümetsizlikten iyi olduğuna yönelik açıklamaları anımsatarak, “Şimdi anlıyoruz ki demokratik teamüllere göre kurulmuş ve belirli ilkeleri rehber edinmiş hükümetler siyasal istikrar açısından çok önemliymiş” dedi.

Başbakan Saner’in “erken seçim çağrısı” sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında, “hükümetin havlu atma nedeni kendi iç kavgalarıdır” ifadelerine yer veren Toksöz, “Şimdi bu toplumun önüne konan tabloda sadece siyasiler ya da siyasi partiler değil siyaset kurumu kaybeder. Şimdi fırsatçılık zamanı değildir. Pandeminin ve ekonomik krizin zirvesindeyken hükümet bu halka ihanet edemez” dedi…

Toksöz’ün paylaşımı şöyle:

“Piyasanın en çok korktuğu erken seçim ihtimalini bertaraf edebilmek için bazı kesimlerin de güçlü desteğini alarak kurdurulan toplama hükümeti 1.5 ayda havlu attı. Havlu atmasının nedeni pandemi ya da ekonomik kriz değil kendi iç kavgalarıdır.

Oysa zamanında en kötü hükümetin bile hükümetsizlikten iyi olduğu söylenmiş, demokrasinin erozyona uğratılması göz ardı edilmişti. İlkeler kötü, bunların önemli olduğunu savunan bizler ise canavar ilan edilmiştik. Şimdi anlıyoruz ki demokratik teamüllere göre kurulmuş ve belirli ilkeleri rehber edinmiş hükümetler siyasal istikrar açısından çok önemliymiş.

Halkın Partisi’nin iktidarda olduğu dönemlerde bu ülke asla bunları yaşamadı. Parçası olduğumuz hükümetler krizler yaşadı ama mesela bizim krizlerimiz İmar Planı’nın engelleniyor olmasından kaynaklıydı, koltuğun kimde kalacağına dönük bir krizimiz hiç olmadı. İki hükümet döneminde de güvenilir bir ortak oldu Halkın Partisi. Memleket için hep sağduyulu davrandı.

Şimdi bu toplumun önüne konan tabloda sadece siyasiler ya da siyasi partiler değil siyaset kurumu kaybeder. Şimdi fırsatçılık zamanı değildir. Pandeminin ve ekonomik krizin zirvesindeyken hükümet bu halka ihanet edemez.”

reklam alani
Paylaş