HP’li Gülşah Manavoğlu: “Ersan Saner hükümeti kurma görevini iade etsin”

4
Gülşah Manavoğlu
reklam alani

HP Milletvekili Gülşah Manavoğlu, UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner’in hükümeti kurma görevini cumhurbaşkanına iade etmesi gerektiğini belirterek, “Saner önce görevi iade etsin. Ardından UBP, kurultay sürecini demokratik bir şekilde tamamlasın. Böylece bundan sonraki süreç daha kolay olur” dedi.

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Gülşah Manavoğlu, TV2020’de Reşat Akar’ın sunduğu TV programına telefonla katılarak, HP’nin koalisyon konusunda duruşunu koruduğunu kaydederek, UBP’nin zeminin hükümete uygun olmadığını ifade etti.

“UBP’NİN ‘ERKEN SEÇİM’ ÇAĞRISI BLÖF”

UBP’nin erken seçim istemediğini dile getiren Manavoğlu, UBP kanadından dün yapılan “erken seçim” çağrısının blöf olduğunu öne sürdü.

UBP’de demokratik başlayan ama anti demoktratik süren bir kurultay süreci olduğunu kaydeden Manavoğlu, Ersan Saner’in anti demokratik bir şekilde genel başkan vekilliğine geldiğini ve hükümet çalışmalarına başladığına vurgu yaptı.

“UBP’DE YAŞANANLAR KOALİSYONA GİRMEYİ SAĞLIKLI KILMIYOR”

UBP’de yaşanan olayların koalisyona girmeyi sağlıklı kılmadığını dile getiren Manavoğlu, “Gelmiş olduğumuz pozisyon sağlıklı bir hükümetin kurulabileceği durum değil” dedi.

Ersan Saner’in hükümet kurma çalışmalarında başarılı olmadığını söyleyen Manavoğlu, “Saner’in hükümet kurma görevini cumhurbaşkanına iade etmesi gerekir. Bu da dünyanın sonu değildir. Bazı şeyleri kabullenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİ İADE ETSİN, KURULTAY DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE TAMAMLANSIN”

UBP’nin kendi içindeki yarışın faturasının halka kesilemeyeceğini söyleyen Manavoğlu, Ersan Saner’in hükümet kurma görevini teslim ettikten sonra, demokratik bir şekilde UBP’nin kurultay sürecini tamamlaması gerektiğini, bunun en akılcı yol olduğunu, böylece bundan sonraki sürecin de kolaylaşabileceğini aktardı.

reklam alani
Paylaş