Hırsızlıktan tutuklandı, kaçak olduğu ortaya çıktı

5
Beyzanur Gündüz
reklam alani

Mağusa’da Beyzanur Gündüz’e ait evden 1 adet halı ve 1 adet battaniye sirkat etti tespit edilen zanlı Adedolamu John Olayinka tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mağusa’da 12 Ocak 2021 tarihinde Beyzanur Gündüz’e ait evin kapısına hasar verip, aynı evin balkon kısmından içeriye girerek evden 1 adet halı ve 1 adet battaniye sirkat ettiği tespit edilen zanlı Adedolamu John Olayinka tutuklandı.

Zanlı Olayinka, “Ev açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamaları ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis zanlının 2020 yılında muhaceret işlemini de yaptırmadığını tespit ederken, hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanması nedeni ile zanlı Olayinka davası görüşülünceye dek 1 ayı geçmemek şartlı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.  

İZİNSİZ İKAMET ETTİĞİ TESPİT EDİLDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Çebi mahkemede verdiği ifadesinde, zanlının 12 Ocak 2021 tarihinde Mağusa’da Beyzanur Gündüz’e ait evin giriş kapısını kasten ve kanunsuz olarak zorlayıp tahta kasasının sökülmesine neden olup hasara uğrattıktan sonra yine ayni evin balkonuna geçerek balkonun kapalı ancak kilitsiz vaziyetteki sürme kapısını açıp içeriye girdikten sonra evden 1 adet halıyı ve 1 adet battaniyeyi sirkat ettiğin açıkladı.

Zanlının 14 Ocak 2021 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Çebi, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini açıkladı.

Zanlının 10 Haziran 2020 tarihinde kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu ile ilgili olarak teminata bağlandığını ve teminatının devam ettiğini belirten Çebi, ayrıca zanlınıın 2020 yılında muhaceret işlemini yaptırmadığını kaydederek zanlının cezaevine gönderilmesini talep etti.

reklam alani
Paylaş