Hakan Mengüç, “Sufilerin Önerileri” ile GAÜ online etkinlerinde

30
reklam alani

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 35 Akademik Yıl etkinlikler kapsamında düzenlemiş olduğu akademik ve sosyal etkinliklerine konusunda uzman ve ünlü konukları ile online olarak karantina günlerinde halk ile buluşmaya devam ediyor.

Online etkinlikler kapsamında yazar, neyzen ve GAÜ Sufi Akademi Başkanı Hakan Mengüç, “Mutlu Bir Yaşam İçin Sufilerin Önerileri” konusu ile 21 Nisan Salı günü saat 15:00’da, GAÜ 2019-2020 Akademik yılının açılış dersini veren İngiliz yazar, şirket danışmanı Scott Gould 24 Nisan Cuma günü, KKTC saati 14:00, İngiltere saati ile 12:00’da Girne Amerikan Üniversitesi resmi Instagram hesabında canlı yayında olacak..

 

HAKAN MENGÜÇ KİMDİR?

Bursa doğumlu Hakan Mengüç, Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı ve 15 yaşında hem ney hem de piyano öğrendi. 2 sene konservatuara devam etti ve daha sonra konservatuardan ayrıldı. Ney ile başlayan yolculuğu onu tasavvuf ve sufi felsefesi ile tanıştırdı. Ardından Osmanlıca öğrendi ve yıllar sonra Şems- i Tebrizi’nin diyarında sufizm üzerine bir eğitim sürecinden geçti, Mesnevi’nin ana dili olan Farsçayı öğrendi.20’li yaşlarında üniversitelerde seminerler vermeye başladı.

Bu seminerlerin konuları; Kendini tanıma, bilinçaltı, topluluk önünde konuşma ve içsel motivasyon idi. Yine 20’li yaşlarında dramaturji (tiyatro yazarlığı) ve öykü yazarlığı eğitimlerini tamamladı. Yazdığı bir oyun Nilüfer Tiyatro Festivali’nde sergilendi. 2015 yılında 125 ülkede yayınlanan Tedx konuşmasına davet edildi ve sufi felsefesi üzerine konuştu. Kendisini müzisyen, yazar ve aynı zamanda bilgi ve deneyimlerini paylaşan bir danışman olarak tanımlamaktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi’nde “Sufizm’e Giriş” dersi veren Hakan Mengüç aynı zamanda GAÜ bünyesinde kurulan Sufi Akademi’nin kurucusu ve başkanıdır.

reklam alani
Paylaş