Güzelyurt’taki yolsuzluğu örtmeye çalıştılar.

48
reklam alani

Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde görevli H. Ş. isimli memura, zimmetine geçirdiği parayı Gelir ve Vergi Dairesi veznesine yatırması için imkan tanındı.

Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayının yankıları devam ediyor.

KIBRIS Gaztesi’nden Ahmet VAMIK’ın haberine göre;  Güzelyurt Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayı ile ilgili farklı iddialar ortaya atıldı.

Güvenilir kaynaklara göre, H. Ş.’nin zimmetine geçirdiği paraları geri ödemesi için imkan tanındı ve memura şifre verilerek sistemde geriye dönük işlem yapması sağlandı. H. Ş.’nin, sistemde yapacağı geriye dönük işlemlerle parayı Gelir ve Vergi Dairesi’nin veznesine yatırmasının yolu açılmaya çalışıldı.

H. Ş., ulaşabildiği geçmişte devir işlemi yapmış bazı kişilere hazırladığı formları imzalatmaya çalıştı, ulaşamadığı kişiler için ise sahte imza ile bölgedeki bazı muhtarlara “huzurumda imzalanmıştır” şeklinde mühürletti.

Olayın ortaya çıkıp, soruşturmanın başlatılmasının ardından konudan haberdar olan bölge muhtarları da tedirgin oldu.

Çelebi ile Soğukpınar soruları yanıtsız bıraktı

Konuyla ilgili olarak KIBRIS Gazetesi muhabirinin sorularını yanıtsız bırakan Trafik Dairesi Müdürü Nazmiye Çelebi ile Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürü ve Motorlu Araçlar Mukayyit Yardımcısı Şifa Soğukpınar, henüz soruşturması devam eden bir meseleyle ilgili açıklama yapmak istemediklerini dile getirerek, Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmanın sonuçlanmasının akabinde gerekli açıklamayı yapacaklarını belirtmekle yetindiler.

reklam alani
Paylaş