Gürcafer: “Yasakçı ve popülist zihniyetin dayatmaya çalıştığı çözüm modelini kabul etmeyeceğiz”

5
reklam alani

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, “toprak reformu çerçevesinde çiftçilik yapma amaçlı dağıtılan ve kişiler tarafından fahiş fiyatlara yatırımcılara satılan arazilere hiçbir bedel ödenmeden yasaklar konmasını” eleştirerek, “yasakçı ve popülist zihniyetin dayatmaya çalıştığı çözüm modelini kabul etmeyeceğini” vurguladı.

Gürcafer’in açıklaması şöyle:

“KKTC’nin ilanından günümüze kadar görev yapmış tüm hükümetler zaman zaman hatalar yapmış, bazı yanlış kararlar vermiştir. Yapılan hataların neticesinde ise birçok vatandaşımız mağdur olmuş ve mağduriyetlerinin giderilmesi için de hiçbir girişim başlatılmayarak seyirci kalınmıştır.

Vatandaşlarımıza yaratılan mağduriyetlerin yanısıra yabancı yatırımcılara da birtakım olumsuzluklar yaşattığımız ve bu durumun ülkemizle ilgili çok kötü bir tablo ortaya koyduğu da ortadadır.

Yeniboğaziçi bölgesinde sit alanı ilanı ile yaratılan ve yıllarca bölge insanının mağduriyetine seyirci kalınan durum bunun en bariz örneğidir. Bu hataya düşmemizin nedeni popülizmdir. Bugün ise popülizm yine devrededir. Belli ki geçmişte yaşananlardan ders almamıştır. Aynı acımasız, umarsız yaklaşım, bugün yine sermaye düşmanlığı sergileyerek faturayı iş dünyasına kesmeye, gizli gizli kestirtmeye çalışmaktadır.

Geçmişte, Devlet tarafından çiftçilik yapılsın, ekilsin biçilsin diye dağıtılmış ve bu amaca uygun olarak yüksek vergi alınan arazilerin, bu şahıslar tarafından fahiş fiyatlara yatırımcılara satılmasına seyirci kalan popülist zihniyet şimdi ise hiçbir bedel ödenmeden, yalnızca yasak konmak suretiyle kendilerince sorun çözmeye çalışmaktadır. Bilinmelidir ki bizler bu yasakçı ve popülist zihniyetin dayatmaya çalıştığı çözüm modelini kabul etmeyeceğiz.”

reklam alani
Paylaş