Gürcafer, inşaat sektörünü, çalışanlarına tatil vermeye çağırdı

35
reklam alani

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer 1 Mayıs gününün çalışanların günü olduğunu kaydederek, “Hiçbir surette o günde işçilerin çalışmaması gerektiğini vurgular, tüm üyelerimizi 1 Mayıs gününün çalışanların günü olduğunun bilinciyle hareket ederek inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırırız” ifadelerini kullandı.

Gürcafer, yayınladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın, alın teri kazancının kutsallığı ve demokrasi ile güvenli gelecek için mücadele günü olduğunu belirtti.

1 Mayıs’ta, ülkede alın teri döken tüm emekçilere dinlenme hakkı verilmesi gerektiğini ve hiçbir surette o günde işçilerin çalışmaması gerektiğini vurgulayan Gürcafer, tüm Birlik üyelerini 1 Mayıs gününün çalışanların günü olduğunun bilinciyle hareket ederek inşaat faaliyetlerini durdurmaya ve çalışanlarına tatil vermeye çağırdı.

 

Gürcafer, mesajında, “1 Mayıs İşçi Bayramı’nın çalışma barışı ile dayanışma ruhunun güçlenmesine ve emekçilerin daha refah bir dünyada yaşamasına vesile olmasını temenni eder, tüm dünya emekçilerinin emek ve dayanışma gününü kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

 

 

reklam alani
Paylaş