Güney’den Kuzey’e uyuşturucu sevkiyatı durdurulamıyor.

82
reklam alani

Akıncılar bölgesinden askeri yasak bölgeyi ihlal ederek KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada tespit edilerek tutuklanan zanlı Çağlar Barbali dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Mehmet Bayram olayla ilgili bulguları aktardı. Bayram huzurda bulunan zanlı Çağlar Barbali’nin 3 Ağustos tarihinde, saat 22.00 sıralarında, Luricina bölgesinden yönetiminde bulunan araç ile birinci derece askeri yasak bölgeyi gizlice ihlal edip yetkili makamdan izinsiz KKTC’ye giriş yaptığı sırada tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Polis zanlının aracı içerisinde yapılan aramada ise yaklaşık 56 gram ağırlığında “hintkeneviri” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 20 gram ağırlığında “kokain” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare yapıldığını ifade etti. Polis çavuşu Mehmet Bayram zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini, alınan ifadesinin teyit ve tekzip edileceğini ve meseleye bağlantısı olduğu düşünülen bir kişinin daha arandığını belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan zanlının soruşturma maksatlı ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş