Güney’de koronavirüs hasta sayısı fazla, durum kritik

5
koronavirüs gunay
reklam alani

Rum Devlet Sağlık Hizmetleri Teşkilatı Sözcüsü Charalambos Charilaou, koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi altında olan hasta sayısının fazla olduğunu belirterek, “Durum kritik” dedi.

Rum Devlet Sağlık Hizmetleri Teşkilatı (SHSO) Sözcüsü Charalambos Charilaou, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, devlet hastanelerinde tedavi gören Koronavirüs hastalarının sayısının fazla, durumun şu an çok hassas ve kritik olduğunu bildirdi.

Charalambos Charilaou, tedavi için hastaneye başvuranların sayısının 176’dan 190’a fırladığını, bu artışın geçici olacağını, daha fazla yükselmeyeceğini umduğunu ifade etti.

Hastaneye başvuran gençlerin sayısının arttığını, ortalamada, hastaların hastanede geçirdikleri sürenin 6 gün olduğunu belirten Charilaou, “Çok hassas ve kritik bir dönemde bulunuyoruz. Beklemedeyiz. Eğer daha fazla yatağa ihtiyacımız olursa devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Charalambos Charilaou, aşılarla ilgili olarak da, aşıların zorunlu olmasa da Devlet Sağlık Hizmetleri Teşkilatı’nın bir önceliği olduğunu, tıbbi personelin hastalarına ve topluma bir uzman sorumluluğu bulunduğunu kaydetti “Herkesin yorulduğunu biliyoruz ancak her şeyin iyi gitmesi bize bağlıdır. Herkesten tedbirlere uymasını ve temaslarını sınırlamasınıı talep ediyorum” dedi.

reklam alani
Paylaş