GSM operatörleri gelirlerini artırdı.

34
reklam alani

Bilgi teknolojileri ve haberleşme kurumunun (BTHK) yayınladığı 2018 İkinci Çeyrek Raporu’ndan alınan bilgilere göre ülkemizdeki elektronik haberleşme sektörünün geliri bu yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 3,15 oranında artarak 98 milyon 150 bin TL’den 101 milyon 300 bin TL’ye ulaştı.

GSM operatörleri iyi kazanıyor

Rapora göre, sektörde en fazla geliri mobil şebeke elektronik haberleşme sağlayıcıları (GSM operatörleri) olan Kıbrıs Mobil Telekomünikasyon Ltd. (KKTCELL) ve Vodafone Mobile Operations Ltd. şirketleri elde ediyor. GSM operatörleri ikinci çeyrekte toplam 70 milyon 100 bin TL gelir elde ederken, gelirlerini bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 oranında artırdılar.

Raporda, sabit genişbant internet sağlayıcıları (xDsl, Hotspot, Wireless) ise elektronik haberleşme sektöründe ikinci en fazla gelir eden sektör olduğuna da yer verildi.

Sabit geniş bant internet sağlayıcıları 16 milyon 500 bin TL ile GSM operatörlerinin neredeyse 4’te biri kadar gelir elde etti. Bu yılın ilk çeyreğinde 15 milyon 900 bin TL gelir elde eden sabit genişbant internet sağlayıcılarının geliri ikinci çeyrekte yüzde 4 artış gösterdi.

İbrahim FEVZİOĞLU – Kıbrıs Gazetesi

reklam alani
Paylaş