Grev ve eylemleri değerlendiren Dursun Oğuz: “Saygım var ama bizim de yapmamız gerekenler var”

6
Dursun Oğuz
reklam alani

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, sendikaların grev ve eylemini değerlendirerek, “Sendikalara saygım var ama bizim de yapmamız gerekenler var. Gelirlerdeki düşüş sürüyor ve önümüzü göremiyoruz. Hem gelir hem de gider anlamında… Bu kadar net söylüyorum” dedi.

Kamuda örgütlü sendikalar grevde…

Yapılan açıklamalarda, “Emekçileri birbirlerine düşürmek için çalışıyorlar. Özel sektörde omuz omuza çalışacağımız günler çok yakındır arkadaşlar. 4 sendikanın yaktığı bu ateş, her gün katlanarak büyüyor. Bizi yollara, sokaklara dökenler utansın” ifadeleri kullanılarak, hükümete tepki gösterildi.

Eylem ve Sendikaların eylemini BRT ekranlarında değerlendiren Maliye Bakanı Dursun Oğuz şöyle dedi;

“Sendikalara saygım var ama bizim de yapmamız gerekenler var. Hiçbir hükümet böyle durumlar olsun istemez. Siyasiler de popülizm yapıyor. Oturduğumuz makam bazı kararları almamızı zorunlu kılıyor. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum bu kararı almamıza neden oldu… Bunu muhalefet de siyasiler de sendikalar da biliyor… Gelirlerdeki düşüş sürüyor ve önümüzü göremiyoruz. Hem gelir hem de gider anlamında… Bu kadar net söylüyorum”.

Mecliste geçtiğimiz hafta “ne öneriyorsunuz?” diye sorduğunun hatırlatılması üzerine ise Bakan Oğuz, “evet dedim.. Var mı öneri… Önerileri yok” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş