GİFA: CAS’a talibiz, masaya oturmaya hazırız.

47
reklam alani

CAS çalışanlarının içine düştüğü duruma tepki gösteren GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa, “Biz bu olayın bu noktaya geleceğini o günlerden görerek 19 Haziran’da CAS’a talip olduğumuzu, şirketimizin en üst düzey yöneticileri aracılığıyla Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’a yazılı olarak ilettik. Ne acıdır ki Sn Bakan’dan bugüne kadar ne müspet ne de menfi bir yanıt alamadık” dedi.

“İnsanlarımızı sokakta aş peşinde görmek yüreğimizi parçalıyor”

GIFA Holding’in uluslararası faaliyetleri çerçevesinde hava ulaşımıyla ilgili de faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Kısa, “Bu gerçekler ışığında CAS’ın bize devredilmesi hem ülkenin bir şirketi olarak yaşatılması hem de oradan ekmek yiyen 140 civarında insanımız ve aileleri açısından son derece önemlidir.

Bugün CAS çalışanlarını sokaklarda parasız pulsuz hak arayışı içinde görmek gerçekten yüreğimizi parçalıyor.

Biz GIFA olarak işte bu niyetle CAS’a talip olmuştuk, ancak üzülerek belirtmek isterim ki karşımızda ülke insanını çok da ciddiye almayan, hatta ne yaptığını bilmeyen bir hükümet var” diye konuştu.

“Liberal ekonomiden söz ediyorlar, buna tam ters iş yapıyorlar”

Açıklamalarında hükümetin politikalarına yönelik eleştirilerini sürdüren Yusuf Kısa, “Hükümet edenler bir noktada Liberal Ekonomiden söz edip pastayı büyütmekten söz ederken diğer taraftan ise yatırımcının tekliflerine bile yanıt verme tenezzülünde bulunmuyorlar. Dünyada bugün geçerli olan model, devletler küçülürken özel sektörün gelişip büyümesi ve o oranda hem istihdam sağlaması hem de ülke ekonomisinin kalkınması için yatırım yapmasından geçer. Bizde ise bu sistem tam tersi işlemekte ve zaten mevcut yapıyı bile kaldıramayan devlet, daha fazlasını yüklenerek tam anlamıyla batma noktasına gelmekte” dedi.

“GIFA CAS’a taliptir”

Açıklamalarının sonunda GIFA’nın CAS’a talip olduğunu yineleyen Yusuf Kısa, “Biz hem bu insanlarımızın daha fazla mağdur olmaması hem de CAS’ın aktif ve ekonomiye katkı sağlayacak verimli bir şirkete dönüşmesi noktasında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve Başbakan Tufan Erhürman’a teklifimizi yineleyerek CAS’a talip olmaya devam ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Hükümet de bu konuda bizim gibi samimi ve istekliyse GIFA yarın masaya oturmaya hazırdır” şeklinde konuştu.

reklam alani
Paylaş