Gezici’nin üçüncü anketi yolda

8
reklam alani

2015’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve 2018’deki erken genel seçimlerin sonuçlarını bilen tek araştırma şirketi olan Gezici, 26 Nisan’daki Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yeniden sahaya iniyor. Yeşilırmak’tan Karpaz’a KKTC’nin her noktasından 4 bin 500 kişi ile görüşecek Gezici, sonuçları 20 Mart’ta açıklayacak.
14-16 Mart tarihlerinde yapacağı üçüncü anketi 20 Mart tarihinde yapacağı basın toplantısıyla duyuracağını açıklayan Gezici Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Murat Gezici, bu anketin ardından  4-5 Nisan ve 18-19 Nisan tarihleri arasında iki anket daha yapacaklarını söyledi.
Gezici şunları söyledi: Gezici Araştırma Şirketi KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üzerine düşen büyük sorumluluğun farkında. 2015-2018 seçimlerini neredeyse yüzde 100’e yakın bir oranla bilen tek araştırma merkezi olarak güvenirliğimizi kanıtladık. 14-16 Mart tarihlerinde 4 bin 500 kişiyle yapacağımız anketin sonuçlarını ayrıntılarıyla paylaşmak için 20 Mart’ta basın toplantısı yapacağız. 4-5 Nisan’da yapacağımız dördüncü anketin sonuçlarını da 9 Nisan’da yine basın toplantısıyla duyuracağız. Seçime son hafta kala 18-19 Nisan’da yapacağımız beşinci anketimizi ise sadece uluslararası abonelerle paylaşacağız.”

 

Murat Gezici’den açık davet
Gezici anketlerindeki titizliği de şeffaflık ilkesi doğrultunda kamuoyuyla paylaşmak istediklerini belirten Murat Gezici, “14 Mart Cumartesi günü saat 09.30’da anketörler sahaya çıkmadan önce yapılacak eğitimde personeli sahaya nasıl gönderdiğimizi göstermek istiyoruz. O yüzden bu anket eğitimini herkese açık, başta basın mensupları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve tüm sendikalar olmak üzere her kesime açıyoruz. İsteyen bir temsilci gönderip anketin oluş biçimini denetleyebilir. Ve tüm datalarıda vereceğiz.. Herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş