Genel Başkan olmayı istemiştim, taban geri planda kalmamı istedi.

19
reklam alani

UBP Genel Sekreterliği’ne aday olduğunu açıklayan UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, genel başkan adayı olmayı arzuladığını, ancak hizmetini bir daha geri planda talep eden bir taban olduğunu belirterek, tabanın bu isteğine uyarak genel sekreterlik için çalışmalara başladığını söyledi

UBP’nin daha ileriye taşınabilmesi için proaktif bir siyasetle çalışacağını ifade eden Taçoy, UBP’nin ihtiyacı olan kamu kurumsal yapının ve bu yapının oluşabilmesi için yıllarca UBP çatısı altında edinmiş olduğu tecrübeleri taban ve halk ile paylaşmak istediğini belirtti

Taçoy, ilerleyen süreçte birçok koalisyon modelinin ortaya çıkma olasılığına dikkat çekerek, UBP ile bir hükümetin kurulması talebinin vatandaştan geldiğine dikkat çekti

UBP Genel Sekreterliğine yeniden aday olduğunu açıklayan UBP Milletvekili Dursun Oğuz ise, genel sekreterliği görevi boyunca elinden geldiği kadarıyla çalıştığını, eksikliği ve hatalarının mutlaka olduğunu, seçilmesi durumunda bundan sonra da hedefinin partiyi daha iyi noktalara taşımak olduğunu belirtti.

Ana Muhalefet UBP’nin iki Genel Sekreter adayı Taçoy ve Oğuz YYeni Bakış’tan Deniz Abidin’e konuştu.

Hedeflerinin partiyi daha ileriye taşımak olduğunu belirtti. Taçoy, arzusunun genel başkanlık olduğunu ancak hizmetini bir daha geri planda yürütmesini talep eden tabanın sesine kulak vererek genel sekreterliğe aday olduğunu belirtti.

Taçoy: Kolları sıvadım

UBP Genel Sekreterliği’ne aday olduğunu açıklayan UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, genel başkan adayı olmayı arzuladığını, ancak hizmetini bir daha geri planda talep eden bir taban olduğunu belirterek, tabanın talebine uyarak genel sekreterlik için çalışmalara başladığını söyledi. Taçoy, genel sekreterlik görevinin hem teşkilatla iç içe hem de parti içinde çalışmayı şekillendiren bir çalışma gerektirdiğini ifade etti. Taçoy, genel sekreterlik makamında geçmiş yıllarda yaşanan ve kendi şahsında etkilenmiş olduğu parti içi tartışmalardan dolayı partiden ayrılanların geri dönebilmesi için bir birleştirici pozisyonu olduğunu kaydetti. Taçoy, UBP’nin ihtiyacı olan kamu kurumsal yapının ve bu yapının oluşabilmesi için kendisinin yıllarca UBP çatısı altında edinmiş olduğu tecrübeleri taban ve halk ile paylaşmak istediğini belirterek, KKTC’nin daha ileriye taşınması için elde etmiş olduğu tecrübeyi de UBP genel sekreterliği makamı ile halka tattırma ihtiyacı hissettiğini kaydetti.

“Plan ve projelerim hazır”

Hasan Taçoy, tüm bunları hayata geçirmek için kollarını sıvamış durumda olduğuna dikkat çekerek, plan ve projelerini hazırladığını, partinin daha ileriye taşınması için neler yapılabileceğini ortaya koyarak bu dönemin çok daha farklı bir dönem olması için çalışmalara başladığını kaydetti. UBP’nin daha ileriye taşınabilmesi için proaktif bir siyasetle çalışacağını ifade eden Taçoy, şöyle devam etti, “Bu sadece UBP için değil, KKTC’nin gelişimi için de yapılacak her faaliyet Kıbrıs Türk halkının daha kök salmış bir şekilde ileriye taşınmasını sağlayacaktır. İnşallah seçildiğim takdirde halkıma layık olduğum şekilde bir yönetim şeklini,  hem içerde hem de dışarıda UBP farkını göstereceğim proaktif siyasetle ulaştırmaya çalışacağım.”

“Sadece UBP başkanı değil, KKTC Başbakanını da seçtiler”

UBP Milletvekili Taçoy, ilerleyen süreçte birçok koalisyon modelinin ortaya çıkma olasılığının olduğunu ifade etti. Taçoy, bunların tartışmaya açık olduğunu, diğer siyasi patilerin takdiri ile hükümetin bozulması halinde yapılacak olan bir takım çalışmalarla farklı koalisyon modellerinin ortaya çıkabileceğini söyledi. “Hiç olmadı günün sonunda seçime gidilir” diyen Hasan Taçoy, UBP ile bir hükümetin kurulması talebinin vatandaştan geldiğine vurgu yaptı. Taçoy, halkın UBP kurultayını, genel seçimde seçilecek olan bir başbakan olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, herkesin buna endekslendiğini belirtti. Taçoy, UBP kurultayından çıkan sonuçta Ersin Tatar’ın genel başkan olmasıyla hükümetten memnun olmayan halkın UBP’nin bir an evvel iktidara gelmesini beklemekte olduğunu kaydetti. Taçoy, kurultayda sadece UBP başkanının seçilmediğini, KKTC’nin başbakanının da seçildiği mesajının verildiğini belirtti.

UBP Milletvekili Dursun Oğuz: Bundan sonra da hedefim partiyi daha iyi noktaya taşımaktır

UBP Genel Sekreterliğine yeniden aday olduğunu açıklayan UBP Milletvekili Dursun Oğuz ise, genel sekreterliği boyunca elinden geldiği kadarıyla çalıştığını, eksikliği ve hatalarının mutlaka olduğunu ifade etti. Oğuz, partiyi aldığı noktadan daha ileriye taşımaya çalıştığının altını çizerek, bundan sonra da seçilmesi durumunda birlik ve beraberlik içinde partinin tek başına iktidara gelecek şekilde önünün açılması için çalışmasını sürdüreceğini kaydetti. Oğuz, “Görevden kaçmıyorum. Parti Meclisi takdir ederse ülkeye hizmetlerim devam edecektir. Bu parti içinde bir yarış. Sonuçta hepimiz partiye hizmet etmek için çalışıyoruz. Makamlara mevkilere o nedenle talip oluyoruz. Bundan sonraki süreçte de hedefimiz partiyi olduğu yerden daha iyi noktaya taşımak olacaktır” diye konuştu.

Oğuz, o günkü koşullarda göreve geldiği zaman içinde partiyi geldiği noktadan daha iyiye taşıdığına inandığını ifade ederek, partinin yetkili kurullarıyla çalışıldığını kaydetti. Oğuz, Ersin Tatar’ın partinin 21 milletvekilinden biri olduğunu belirterek, “Ersin Bey ya da bir başkası olur, bizim ters düşme gibi bir durumumuz olamaz. Ersin Bey’in de hedefi partiyi aldığı noktadan daha iyiye taşımaktır. Benim de görevim aynı şekildedir” diye konuştu.

reklam alani
Paylaş