Gece yağan yağmurun ardından birçok bölgede elektrik kesintisi yaşandı

11
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu
reklam alani

Gece saatlerinde başlayan yoğun yağış sonrasında ülkenin birçok yerinde ‘arızalı kesinti’ yaşandı…

Ülkemizde yaşanan yoğun yağışların ardından bugün sabah saatlerinde Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) birçok bölgede ‘arızalı kesinti’ duyurusu yaptı.

LEFKOŞA

Lefkoşa – Yılmazköy ve Alayköy bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi için çalışmalar sürüyor…

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 06.08’den itibaren; Gürpınar ve Yılmazköy bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır.

4 Kasım 2020 Çerşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 06.13’dan itibaren; Türkeli, Lefkoşa/Güzelyurt anayolu üzerinde Türkeli kavşağı ile Zet Karting arasında kalan tesisler, Alayköy ve Metehan Sınır Kapısı Bölgesi ve Yenikent Vedat Benzinci’nin güneyi bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır.”

GİRNE

4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle, saat 05.07’dan itibaren Akdeniz Köyü bölgesine elektrik verilemiyor.

KARŞIYAKA BÖLGESİNDEKİ ARIZA GİDERİLDİ

KIB-TEK’ten yapılan açıklamada, Girne – Karşıyaka’da meydana gelen 2 arızalı kesinti sonrasında sorunun çözülerek arızanın giderildiği aktarıldı.

Açıklama şu şekilde:

“4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 04.10’dan itibaren; Geçitköy, Karşıyaka, Karşıyaka’nın Sahil Kesimleri, İslam Kampı Bölgesi, Balina Sosyal Tesisleri Bölgesi, Karşıyaka Futbol Sahası Bölgesi, Kahveler ve Şirinyalı Bölgeleri, Güzelyalı Sahili, Karşıyaka Dağ Kısmı ve Su Pompası, Yağ Değirmeni Bölgesi, Köy İçi ve Mezarlık Bölgesi, Monte Parle Tatil Köyü ve Civarı bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır. Saat 04:21 itibari ile bölgeye yeniden elektrik verilmiştir.

4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 06:11’den itibaren; Geçitköy, Karşıyaka, Karşıyaka’nın Sahil Kesimleri, İslam Kampı Bölgesi, Balina Sosyal Tesisleri Bölgesi, Karşıyaka Futbol Sahası Bölgesi, Kahveler ve Şirinyalı Bölgeleri, Güzelyalı Sahili, Karşıyaka Dağ Kısmı ve Su Pompası, Yağ Değirmeni Bölgesi, Köy İçi ve Mezarlık Bölgesi, Monte Parle Tatil Köyü ve Civarı bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır. Saat 06:25 itibari ile bölgeye yeniden elektrik verilmiştir.”

GÜZELYURT’TAKİ KESİNTİNİN ARDINDAN ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Güzelyurt’un bazı bölgelerinde meydana gelen elektrik kesintisiyle ilgili çalışmalar sürüyor…

Elektrik Kurumu’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 06:08’den itibaren; Serhatköy, Serhatköy Su Pompa İstasyonu, Gayretköy, bölgedeki tesis ve su motorları, Şahinler ve Mevlevi bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır.”

İSKELE’DE YAŞANAN ARIZA 20 DAKİKA İÇERİSİNDE ÇÖZÜLDÜ

İskele bölgesinde 05.46 sıralarında meydana gelen arıza 20 dakika içerisinde çözülerek bölgeye elektrik enerjisi verilmeye başlandı.

KIB-TEK açıklaması şu şekilde:

“4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 05.46’dan itibaren; Marina ve Dipkarpaz köyünün büyük bölümü Dipkarpaz köyü, Zaferburnu, Dipkarpaz köyü ile Zaferburnu arasında kalan tesisler ve Dipkarpaz köyü ağıllar bölgesi bölgelerine elektrik verilemiyordu. Saat 06.06 itibari ile bölgeye yeniden elektrik verilmiştir.”

LEFKE’DE 2 DEFA ELEKTRİK KESİLDİ: ARIZA KISA SÜREDE GİDERİLDİ

Bugün saat 05.07 ve 05.15 sıralarında meydana gelen arıza sonucu elektriklerin kesilmesinin ardından yaklaşık yarım saat içerisinde arıza giderildi.

KIB-TEK’in yaşanan kesintiyle ilgili açıklaması şöyle:

“4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 05:15’den itibaren; Lefke, Lefke Karadağ, Lefke Sosyal Konutlar Bölgesi, Aplıç, Çamlıköy ve Taşköy bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır. Saat 05:37 itibariyle bölge enerjilenmiştir.

4 Kasım 2020 Çarşamba günü orta gerilim elektrik şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle saat 05:07’dan itibaren; Fikri Orakçıoğlu Koruluğu ve civarı bölgelerine elektrik verilemiyor. Arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışma başlatılmıştır. Saat 05.42 itibari ile bölgeye yeniden elektrik verilmiştir.”

reklam alani
Paylaş