Gece kulübünde çalışan kadının aniden ölümü araştırılıyor..

160
reklam alani

Alayköy’de faaliyet gösteren Hanedan isimli gece kulübünde çalışan 26 yaşındaki Belarus uyruklu Volha Viarbouskaya, geçtiğimiz akşam henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Gece kulübünde müşteri olarak bulunan kimliği meçhul erkek şahısla birlikte saat 22.30 sıralarında kulübün üst katında bulunan yatak odasına çıkan genç kadın, saat 23.30 sıralarında garson tarafından odada tek başına baygın halde bulundu. Ambulans ile hastaneye kaldırılan 26 yaşındaki Volha Viarbouskaya’nın duran kalbi, yapılan tüm müdahalelere rağmen tekrardan çalıştırılamadı.

6 gün önce gece kulübünde çalışmak amacıyla ülkeye gelen bir çocuk annesi genç kadının şüpheli ölümü üzerine, polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Polis her yerde Volha Viarbouskaya’yı odada baygın halde bırakarak kimseye haber vermeden kayıplara karışan gece kulübü müşterisini arıyor.

Odasında tek başına baygın halde bulundu

Polis Basın Bülteni’ne “Ani ve Gayri Tabii Ölüm” olarak yansıyan 26 yaşındaki gece kulübü çalışanı Volha Viarbouskaya’nın beklenmedik ölümü, ardında büyük soru işaretleri bıraktı.

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; 19 Şubat tarihinde ülkemize ilk kez, Hanedan Gece Kulübü’nde çalışmak üzere gelen Belarus uyruklu Volha Viarbouskaya’nın, geçtiğimiz akşam saat 22.30 sıralarında gece kulübüne müşteri olarak bulunan erkek bir şahısla birlikte kulübün üst katında bulunan yatak odasına çıktığı öğrenildi.

Kulüpte garson olarak çalışan bir şahsın, yaklaşık bir saat sonra Viarbouskaya’nın geri dönmemesi üzerine kontrol amaçlı olarak üst kata çıktığı ve odadan yanıt gelmemesi üzerine içeriye girerek genç kadını oda içerisinde tek başına baygın halde bulduğu ifade edildi.

Genç kadının nabzının atmadığını fark eden kulüp çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine giden 112 Acil Servis ekipleri Volha Viarbouskaya’ya ilk müdahaleyi yaparken, ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadınının duran kalbini geri döndürmek için dakikalarca kalp masajı yapıldığı öğrenildi. Kalbi duran genç kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Öte yandan gece kulübüne müşteri olarak giden şahsın genç kadını baygın halde bırakarak kaçtığı ve kayıplara karıştığı da ortaya çıktı.

Polis her ihtimali göz önünde tutuyor

Genç kadının hayatını kaybetmesi üzerine gece kulübüne giden Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polis ekibi ve ‘Olay Yeri İnceleme Ekibi’ sabah saatlerine kadar olayı soruşturmaya devam ederken, kamera görüntülerinin incelendiği fakat söz konusu şahsın kimliğinin henüz tespit edilemediği de öğrenildi.

Polis her yerde kayıplara karışan şahsı ararken, 26 yaşındaki Volha Viarbouskaya’nın ölüm sebebinin tespit edilebilmesi amacıyla dün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi işlemi gerçekleştirildiği ve kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için kan ve doku örnekleri alındığı bildirildi.

Genç kadınının kesin ölüm nedeninin yapılacak tetkikler sonucunda belirleneceği açıklanırken polisin tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak olayı soruşturduğu da belirtildi.

Kaynaj: Kıbrıs Gazetesi – Ahmet VAMIK/ Mehmet KARA

reklam alani
Paylaş