GAÜ, hazırlık muafiyet sınavını yüz yüze ve online olarak yapacak

36
GAÜ
reklam alani

GAÜ Hazırlık Okulu Müdürü Utku Hamamcıoğlu, hazırlık muafiyet sınavının yüz yüze ve online olarak yapılacağını aktardı.

Girne Amerikan Üniversitesi  (GAÜ) Hazırlık Okulu Müdürü Utku Hamamcıoğlu 2020-2021 Akademik Yılında İngilizce bölüm okuyacak olan öğrencilerin İngilizce Hazırlık okumasının öneminden ve Hazırlık Okulunun temel hedeflerinden bahsetti.

Hazırlık Okulu Müdürü Utku Hamamcıoğlu, ”Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Hazırlık muafiyet sınavlarımız 1-9 Ekim tarihlerinde yapılacak olup, ülkemize gelebilecek olan öğrencilerimiz bu sınavlara kampüste katılabilecek, gelemeyecek olan öğrencilerimiz ise online olarak sınava girebileceklerdir” ifadelerini kullandı.

Sınavlar, 9 Ekim sonrasında da seyreltilmiş ortamda ve tarihlerde yapılmaya devam edeceğini de aktaran Hamamcıoğlu, “Öğrencilerimizin almış oldukları nota göre bir skaladan geçirilip, öğrencilerimiz ilgili kurlarına yerleştirileceklerdir. ( A1 / A2 / B1 / B2 ). A Kuru okuyacak olan öğrencilerimiz bir sene, B kuru okuyacak öğrencilerimiz ise minimum bir dönem Hazırlık Eğitimi almak durumundadır” dedi.

DİJİTAL DÜNYADAKİ DEĞİŞİMLER EĞİTİME YÖN VERDİ”

Hazırlık okulunun eğitim politikasından bahseden Hamamcıoğlu açıklamasında, Pandemi sürecini Kuzey Kıbrıs olarak diğer ülkelere nazaran daha hafif geçirmekte olduğunu belirterek “Bu hem kendi açımızdan hem de eğitim açısından çok önemli bir faktör” dedi.

“Sosyal medya üzerinden başka insanların deneyimleri dinleyerek ve uygulayarak birbirimizden öğrenme fırsatı yakaladık” diyen Hamamcıoğlu, “İkinci olarak dijital dünyadaki hızlı değişimlerin eğitimin yönünü nasıl etkilediğini fark ettik” ifadelerini de kullandı.

“GAÜ HAZIRLIK FAKÜLTESİ İÇİN ONLINE EĞİTİM İMKÂNI SAĞLANACAK”

Utku Hamamcıoğlu öncelikle 2020 – 2021 Akademik yılında Hazırlık Okuluna gelmek isteyen tüm öğrencilerin örgün eğitime katılabileceğini belirterek, Kuzey Kıbrıs’a gelemeyecek öğrenciler için de Online Eğitim imkânının sağlanacağını aktardı.

Hamacıoğlu, “Öğrencilerin sağlığını en ön planda tutacak şekilde bütün plan ve programlarımızı yaptık” dedi.

“ÇOK ULUSLU AKADEMİK BİR KADROYA SAHİBİZ”

Utku Hamamcıoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

“Hazırlık okulumuz çok uluslu ortamı sağlamak ve başta eğitim kalitesini üst seviyede tutmak için; başta İngiltere olmak üzere, Belarus, Hindistan, İran, Suriye, Türkiye ve KKTC’den birçok akademisyeni de bünyesinde bulundurmaktadır. Aynı zaman da Hazırlık Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimize “Eaquals” ve “EdExcel” adı verilen Avrupa Akredite Merkezi tarafından onaylı diploma verildiğini belirtmek istiyorum “

Utku Hamamcıoğlu“Hazırlık okulumuz mevcut olan İngilizce dil bilgi ve becerisini, lisans, yüksek lisans seviyesinde karşılayabilecek şekilde geliştirme, GAÜ’de okumak için gerekli olan akademik çalışma becerilerini sağlama, yükseköğretimde kullanılan öğrenme ve öğretme stratejilerini tanıtma, akademik ortam içerisinde veya sosyal hayatta, öğrencilerimizin KKTC’ye alışmasına yardımcı olmaktır.

Amacımız, öğrencilerimize bu seviye hedeflerine ulaşmaları ve daha yüksek bir seviyeye ilerlemeleri için gerekli dil becerilerini ve özgüvenini sağlamaktır. Başta siz değerli Hazırlık Okulu öğrencilerimiz olmak üzere hepimize sağlıklı ve başarılı Akademik bir yıl dilerim.”

reklam alani
Paylaş