Fuat Oktay Pandemi Hastanesi’nde konuştu: “Türkiye’de ne varsa, sizin burada hizmetinizdedir”

8
Fuat Oktay
reklam alani

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Pandemi Hastanesi’nde gerçekleştirdiği açıklamasında, “Türkiye’de hangi imkanımız varsa Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimize de aynı hizmeti vereceğiz. Türkiye’de ne varsa, sizin burada hizmetinizdedir. Asla ve asla yalnız değilsiniz” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Maraş ziyaretinin ardından Acil Durum Hastanesi’ni de ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a, Acil Durum Hastanesi gezisinde Sağlık Bakanı Ali Pilli ile Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri eşlik etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Oktay, “Kıbrıs Türkü’nün salgın hakkında zerre kadar endişesi olmasın, yanınızdayız” diyerek hayırlı olsun dileklerini sundu.

“HASTANE İNŞALLAH İKİ HAFTAYA KADAR TAMAMLANACAK”

Oktay, 2 haftalık kadar bir süre içerisinde hastanenin tamamlanacağını belirtti.

“TÜRKİYE’DE NE VARSA, SİZİN BURADA HİZMETİNİZDEDİR”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, her koşulda Kıbrıs Türk halkının Türkiye olarak yanlarında olduğunu yineleyerek “Türkiye’de hangi imkanımız varsa Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimize de aynı hizmeti vereceğiz. Türkiye’de ne varsa, sizin burada hizmetinizdedir. Asla ve asla yalnız değilsiniz” dedi.

“Yürekler tek atsın, biz bir alalım beraber olalım dayanışma içerisinde olalım” diyen Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tekrardan Acil Durum Hastanesi’nin hayırlı olmasını diledi.

“TÜRKİYE’YE GÖNDERİLEN YOĞUN BAKIMDAKİ HASTALAR, İYİLEŞEREK KKTC’YE DÖNDÜ”

Lefkoşa Devlet Hastanesi bünyesindeki yoğun bakım servisinde tedavi gördükleri sırada, Türkiye’den gelen ambulans uçaklarla Türkiye’de tedavi gören hastalarla ilgili de bilgi veren Oktay, söz konusu hastaların iyileşerek KKTC’ye geri döndüklerini belirtti.

Fuat Oktay daha sonra makam aracına binerek, adadan ayrılmak üzere Ercan Havaalanı’na doğru yol aldı.

reklam alani
Paylaş