Fikri Ataoğlu: “DP içindeki farklı çalışmalar nedeniyle Denktaş beklediğimiz oyun altında kaldı”

7
Fikri Ataoğlu
reklam alani

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, “Açıkça söylüyorum. Kendi içimizde farklı çalışmalar oldu ve Denktaş beklediğimiz oyun altında kaldı” dedi.

Katıldığı bir TV programında konuşan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimine Bağımsız aday olan Serdar Denktaş’ın parti oyunun daha fazla olması gerektiğini söyledi.

Partinin aldığı karar ve Denktaş’ın oy oranına bakıldığında, beklenen sonucun elde edilmediğini söyleyen Ataoğlu, “Parti içinden ve dışından daha fazla oy bekliyorduk. Kendimize yakıştıramadığımız bir oy oranıyla karşılaştık” diye konuştu.

“Kendi içimizde de bir takım farklı çalışmalar oldu ve oy kaybına uğradık. Bunu açık ve net söylüyorum” diyen Ataoğlu, DP’nin oyunun yüzde 10 civarında olduğunu, Denktaş’ın aldığı oy oranının yüzde 4.20’de kaldığını aktardı.

Denktaş’ın oyunun yalnızca partinin oyuymuş gibi lanse edildiğini bildiren Ataoğlu, “Sayın Denktaş sayesinde yüzde 20 civarında oy almış olsaydık bu da partinin oyu demek olmayacaktı. Bugün alınan oy da sadece DP’nin oyu değildir” ifadelerini kullandı.

Hükümetin kurulması konusuna da değinen Ataoğlu, kendisini farklı hükümet modelleriyle ilgili herhangi bir kişinin aramadığını dile getirdi.

reklam alani
Paylaş