Faiz Sucuoğlu: “Zor bir dönemden geçiyoruz, yeni hükümet baypas edilmemeli”

5
Sucuoğlu
reklam alani

UBP Genel Başkan Adayı Faiz Sucuoğlu, 2021 yılının çok zor geçeceğini belirtti; “Seçilme kaygısı olmayan vekillerin bakanlık yapması lazım” diyerek, yeni kurulacak hükümetin baypas edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Adayı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, katıldığı bir TV programında, 31 Ekim Cumartesi günü heyecanlı bir kurultay sürecinin yaşanacağına işaret etti.

“BASKI ALTINDA KALMADAN OY VERİN”

UBP üyelerinin ağır bir sorumluluğu olduğunu belirten Sucuoğlu, kurultaya herkesin katılması gerektiğini, sadece UBP Genel Başkanı değil, Başbakanın da seçileceğini dile getirdi. Sucuoğlu, üyelere “Baskıya maruz kalmadan hür iradenizle oy verin” çağrısı yaptı.

UBP Genel Başkanlık seçiminin ilk turda biteceğini düşünmediğini ifade eden Sucuoğlu, “İkinci tura kalmasını öngörüyorum. İkinci turda arkadaşlarımızın tavrı belirleyici olur” dedi.

“GEZİCİ ANKETİ İNANDIRICI DEĞİL”

Gezici’nin genel başkanlık anketine de değinen Sucuoğlu, “Birliği bozacak hareket diye görüyorum. Parti içi bir anketi devlet televizyonu konu ediyorsa işler farklı noktalarda demektir. Anketin rakamları inandırıcı değil. Komplo teorisidir. Belli çevreler algı yaratma çabasında. Birileri tarafından yönlendirildiği belli. Rakamlar saçma olduğu için insanlar gülüyor. Alay konusu oldu. Bu anketi kimse ciddiye almadı. Ben de konuşmaya değer bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Ülkenin içinden geçtiği zor döneme vurgu yapan Sucuoğlu, özellikle pandeminin ülkede yarattığı sağlık ve ekonomik krizin yaşandığını vurgulayarak, eğitim ve turizm sektörünün durmasıyla domino etkisi olduğunu ve 60 sektörün krizden etkilendiğini dile getirdi.

“2021 ZOR GEÇECEK”

Bütçede 3.5 milyar TL’lik açık öngörüldüğünü anımsatan Sucuoğlu, 2021 yılının zor geçeceğini vurguladı.

Bürçe konusu için Türkiye ile tekrardan elden geçecek bir mali protokol imzalanması gerektiğine dikkat çeken Sucuoğlu, “kısa vadede çözüm bulunması lazımdır” dedi.

“SEÇİLME KAYGISI OLMAYAN VEKİLLER BAKANLIK YAPMALI”

Hükümet kurulduktan sonra ilk yapılması gereken işin bütçe konusunu çözmek olduğunu söyleyen Sucuoğlu, seçilme kaygısı olmayan vekillerin bakanlık yapacağı bir dönem olması gerektiğini vurguladı.

Bakanlık görevini yapacak kişilerin sorumlulukla hareket etmesini isteyen Sucuoğlu, oyun bozanlık yapılmaması gerektiğini vurguladı; “Bundan sonraki süreç ağır olacak. Herkesin elini altına koyması lazım. Yeni kurulacak hükümet baypas edilmemelidir” dedi.

Hükümet formüllerinin denenmesi gerektiğini söyleyen Sucuoğlu, “Erken seçim ilk çözüm olamaz. Teknokrat hükümet de kurulabilir” şeklinde konuştu.

“UBP-HP hükümeti devam eder mi?” sorusuna ise Sucuoğlu, “Hükümetin devamı söz konusu olamaz. UBP-HP yeniden kurulusa, yeni, sıfırdan bir hükümet olacak” yanıtını verdi.

reklam alani
Paylaş