Erhan Arıklı’dan kurultay yorumu: “Ersin Tatar’ın operasyonu olduğunu düşünmüyorum”

9
Erhan Arıklı
reklam alani

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, UBP’de ikinci turun iptal edilmesi kararının ardından yaptığı değerlendirmede, “Ersin Tatar’ın böyle bir operasyon yapacağını sanmıyorum” dedi.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, TV2020’de Reşat Akar’ın sunduğu programa telefonla bağlanarak, UBP’de ikinci turun iptal olması kararıyla Ersin Tatar’ın ilgisi olduğunu düşünmediğini ifade etti.

Hüseyin Özgürgün’e genel başkanlık vermek için yapılan bir operasyon olduğuna yönelik iddialara ilişkin ise Arıklı, “Geçmişte Özgürgün’e partiyi toparlama görevi 2 kez verilmişti. 3’üncü görev de pekala verilebilir” diye konuştu.

Ersin Tatar’ı hükümet kurmak için görevlendirme yapmasını isteyen Arıklı, reformların ötelendiğini, sorunların kronikleşmeye başladığını söyledi.

Arıklı bugün konuyla ilgili yaptığı bir yazılı açıklamasında ise “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ülkemizde yaşananlar, hukuka ve teamüllere aykırı gelişmelerdi” dedi.

Arıklı, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Ulusal Birlik Partisi (UBP) kurultayını beklemeden hükümet kurabilecek bir milletvekiline hükümeti kurma görevi vermesi gerekirken, “teamüllere aykırı bir şekilde” kurultaydan çıkacak UBP Genel Başkanına bu görevi vereceğini söylediğini ve böylece “ülkeyi bir hükümet boşluğuna terk ettiğini” söyledi.

Açıklamasına “Bugünse UBP içinde, akıllara durgunluk veren gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler ve yaşanan tartışmalar şüphesiz UBP’nin kendi iç işidir” şeklinde devam eden Arıklı, yapılması gerekenin hükümet çalışmaları ile UBP’deki gelişmeleri birbirinden ayırmak olduğunu ifade etti.

“UBP’de kurultay 45 gün sonra yapılacaksa, Sayın Cumhurbaşkanı acil bir şekilde hükümeti kurmak için bir milletvekilini görevlendirmek zorundadır” diyen Arıklı, “Umarız Sayın Cumhurbaşkanı artık UBP’nin Genel Başkanı değil ülkenin Cumhurbaşkanı olduğu gerçeğini kabullenerek, hukuk kurallarını ve teamülleri daha fazla zorlamaz” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş