Emekli polis çavuşu, tartıştığı arkadaşının aracını kurşunladı

124
reklam alani

Serdarlı’da emekli bir polis çavuşu, içki masasında tartıştığı Hüseyin Çimen’e ait lüks aracı kurşunlamaktan tutuklandı.

Sedef BOŞNAK    Serdarlı’da emekli polis çavuşu Oktay Cihan, içki masasında tartıştığı Hüseyin Çimen’e ait lüks aracı kurşunladığı gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Caner Atamer’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis çavuşu Caner Atamer, zanlının, 18 Haziran 2020’de, 18.00 ile 20.30 saatleri arasında, Serdarlı’da meydana gelen, “kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde taşıma, tasarruf ve kullanma”, “meskun mahalde ateş açma” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Caner Atamer, aldığı bir bilgi üzerine, olay yeri inceleme ekipleriyle birlikte, olay yeri olan, Serdarlı’da İskele-Lefkoşa anayolu üzerinde bulunan isimsiz ve faal olmayan bir restoranın park alanını ziyaret ettiğini anlattı.

Atamer, bahse konu mahalde park edilmiş vaziyetteki GC 540 plakalı jeep aracın sağ ön kapı üzerinde mermi deliği tespit edip, konu mahalde 2 adet boş kovan tespit ettiğini anlattı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nden temin ettiği arama emri ışığında, şüphe duyduğu zanlının evinde, 12.55-13.00 saatleri arasında arama yaptığını kaydeden tanık çavuş, evin yatak odası içerisinde, yerde üzeri battaniyeyle örtülü, şarjöründe 6 adet canlı mermi takılı olan 9 mm çapında bir tabanca bulup emare zapt ettiğini kaydetti.    Tanık çavuş, evin mutfak dolabındaki fincan içerisinde ise, 25 adet 9 mm çapında, 1 adet 7 mm çapında canlı mermiyi bulup emare zapt ettiğini ifade ettikten sonra yaptığı araştırmada, zanlının 25 adet mermi taşıma ve tasarruf için özel izni bulunduğunu öğrendiğini mahkemeye aktardı.

Zanlının, olay yerinde bulduğu 2 boş kovan ile 1’i 7,65 mm diğerleri 9 mm çapında olan 9 canlı mermiyi kanunsuz olarak tasarruf ettiğini tespit ettiğini kaydeden tanık çavuş, gönüllü ifade veren zanlının olay esnasını hatırlamadığını belirttiğini dile getirdi.

Ciddi meselenin soruşturmasına henüz yeni başladığını kaydeden tanık çavuş, alınması gereken ifade, incelenmesi gereken kamera kayıtları bulunduğunu belirttikten sonra, meseleyle ilgili soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için, tahkikatına müdahale etme olasılığı yüksek olan zanlı aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Tabanca ve boş kovanları, balistik incelemeye göndereceğini kaydeden tanık çavuş, Savcı Hasan Boşnak’ın bir sorusu üzerine, zanlı, müşteki ve bir şahsın, olay öncesinde, birlikte yemek yiyip içki içtiğini, çıkan tartışma sonucu, görgü tanığının ifadesine göre, zanlının, hasara uğratılan aracın yakınında elinde silahla görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Zanlı, talep edilen süreye itiraz etti ve tahkikata etki etme olasılığı bulunmadığını ileri sürdü.

Nöbetçi Yargıç Zehra Bilgeç, huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendirdikten sonra, henüz çok yeni başlayan soruşturmanın salimen yürütebilmesi için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş