Emanet edilen çeki bozdurup parayı vermedi, 1 yıl hapse mahkum edildi

13
İbrahim Özdemir
reklam alani

Mağusa’da 2012 yılında işlediği emanetçi tarafından sirkat suçundan bir süre sonra yurt dışına kaçan ve 2017 yılında yeniden ülkeye giriş yaptığı zaman tutuklanan İbrahim Özdemir Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Mağusa’da 2012 yılı içerisinde işlediği “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan yargılanan İbrahim Özdemir 1 yıl hapse mahkum edildi.

Sanık İbrahim Özdemir, bozdurması için kendisine verilen 9 bin TL meblağlı çeki 8 bin TL’ye bozdurarak temin ettiği parayı, çekin sahibi Mahmut Beyaz’a vermeyip “Emanetçi tarafından sirkat” davasından yargılanıyordu.

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık heyetin oy birliği ile aldığı kararla suçlu bulundu.

ÇEK KARŞILIĞI TEMİN ETTİĞİ PARAYI VERMEDİ

Sanık İbrahim Özdemir, 7 Ekim 2012 tarihinde, Mahmut Beyaz’ın kendisine bozdurmak için verdiği 9 bin TL meblağlı çeki Hüseyin Kayalar isimli şahsa bozdurarak karşılığında temin ettiği 8 bin TL parayı Beyaz’a vermeyerek sirkat etti.

Şikayet üzerine polis soruşturma başlatırken, sanık Özdemir’in yasa dışı yollardan Türkiye’ye kaçtığı tespit edildi. Yurt dışında olduğu süre içerisinde Türkiye’de de hapse giren sanık Özdemir, 11 Temmuz 2017 tarihinde Mağusa Limanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı sırada tespit edilerek tutuklandı.

ALEYHİNDEKİ DAVADAN SUÇLU BULUNDU

Sanık hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Ayşen Toroslu okudu.

Kamu menfaati gereği, bu tür suçları işleyenlere etkin, işleme eğilimi olanlar için caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini kaydeden Toroslu, sanığa verilecek en uygun ve adil cezanın hapislik cezası olduğunu ifade ederek, Özdemir’in cezasını açıkladı. Sanık, 1 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

ÇEK KARŞILIĞI TEMİN ETTİĞİ PARAYI VERMEDİ

Sanık İbrahim Özdemir, 7 Ekim 2012 tarihinde, Mahmut Beyaz’ın kendisine bozdurmak için verdiği 9 bin TL meblağlı çeki Hüseyin Kayalar isimli şahsa bozdurarak karşılığında temin ettiği 8 bin TL parayı Beyaz’a vermeyerek sirkat etmişti.

Şikayet üzerine polis soruşturma başlatırken, sanık Özdemir’in yasa dışı yollardan Türkiye’ye kaçtığı tespit edilmiş, yurt dışında olan ve o süre içerisinde Türkiye’de de hapse giren sanık Özdemir, 11 Temmuz 2017 tarihinde Mağusa Limanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı sırada tespit edilerek tutuklanmıştı.

reklam alani
Paylaş