DP ziyareti çıkışı Mustafa Akıncı’dan Ersin Tatar’a ‘TV’de buluşalım’ daveti

25
Mustafa Akıncı
reklam alani

DP ziyareti sonrası konuşan Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, “Bu memleket hepimizin ve memleketimizin daha ileri gitmesi hepimizin sorumluluğunda” mesajı verdi… Akıncı, Ersin Tatar’ı da televizyonda buluşmaya davet etti.

DP ziyareti sonrası konuşan Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, Bu memleket hepimizin ve memleketimizin daha ileri gitmesi hepimizin sorumluluğunda…” mesajı verdi.

Akıncı, Ersin Tatar’ı da televizyonda buluşmaya davet etti.

“DİYALOĞUMUZUN DEVAMI NİTELİĞİNDE BİR GÖRÜŞME OLDU”

Mustafa Akıncı Demokrat Parti (DP) ziyareti çıkışı şöyle konuştu:

“(Serdar Denktaş) düşük oranda, hak ettiğinin altında bir oy olsa da demokrasiye yapılmış bir ciddi katkıdır. 11 adaylı bir seçim oldu ve hepsinin katılımı önemli idi… İçeride yaptığımız görüş alışverişinde bilinen düşüncelerimi bir kere daha kısaca özetledik sayın Başkan ve değerli arkadaşlarına… Onların bu akşam kendi özgür iradeleri ile verecekleri karar her ne olacaksa bizim saygı duyacağımız bir karar olacaktır. Ben kararlarını etkilemek anlamında bir ziyaret gerçekleştirmedim. Diyaloğumuzun devamı niteliğinden bir buluşma oldu… Bundan sonra görevimi sürdüreceksem çok daha katılımcı bir mekanizma hedeflediğimi değerlendirdim. DP’nin de değerli görüşleri ile bu mekanizmada katkı yapabileceğini paylaştım. Temennim önümüzdeki günlerde yaşayacaklarımızın demokrasimize katkı yapan gelişmeler olması… Bu memleket hepimizin ve memleketimizin daha ileri gitmesi hepimizin sorumluluğunda…”.

“TV YAYININDA BULUŞALIM”

Ortak bir TV yayınında Ersin Tatar ile bir araya gelmek için bir soru üzerine çağrı yapan Mustafa Akıncı, “Tatar da hazırsa önümüzde malum birkaç akşam var. Birlikte çıkalım” dedi.

Mustafa Akıncı, konuyla ilgili “Yurttaşlarımızın her iki adayı dinleme hakkı var. Ortak bir programda bir araya gelmek yurttaşların da görmeyi arzu ettiği bir durumdur, iyi olur. Ben varım. Sayın Tatar da hazırsa canlı yayına birlikte çıkalım” ifadelerini kullandı.

reklam alani
Paylaş