DP-UBP ziyareti sonlandı…

12
DP-UBP
reklam alani

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ile görüşerek hükümeti kurma çalışmaları konusunda adımlar atıldığını dile getirdi. Saner, iki partinin de hassas olduğu konuların konuşulması için ilerleyen saatlerde tekrar bir araya gelineceği belirtildi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ile görüşmesi tamamlandı.

Görüşmelerde sorun olarak öne çıkan konunun bakanlıklar arası dağlımdaki dengelerin olduğunu ifade eden Saner, bu akşam kendisinin, YDP ve DP Genel Başkanları ile yeniden bir araya gelebileceğini belirtti.

Ataoğlu’na verdiği katkıdan dolayı teşekkür eden Saner, “Amacımız bu zor dönemde bir an önce hükümet kurmak ve halka hizmet etmektir” şeklinde konuştu.

ATAOĞLU: “HALKIN ÇIKARINA YÖNELİK BİR TUTUM İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

DP Genel Başkanı Ataoğlu da oluşacak olan hükümetle ilgili olayları enine boyuna ele aldıklarını, herkesin kendine göre hassas olduğu konular bulunduğunu kaydetti.

Ataoğlu, DP’nin ve UBP’nin kendi içinde değerlendirme yaptıktan sonra yine gerekirse yeniden bir araya geleceklerini olayın nihayetini aktarma şansını bulabileceklerini bildirdi. Ataoğlu, halkın çıkarına yönelik bir tutum içinde olacaklarını bildirdi.

Ataoğlu, bir soru üzerine Serdar Denktaş’ın DP milletvekili olarak katılacakları bir koalisyon hükümetine olumlu oy vereceğini aktarırken, Ersan Saner de Hüseyin Özgürgün ile yaptıkları görüşmede, ülkeye dönme yönüde bir iradesinin olduğunu gördüklerini söyledi.

UBP-DP-YDP BİR ARAYA GELDİ

UBP-DP- YDP hükümetinin kurulması için ortaya çıkan pürüzlerin ortadan kalkması için 3 partinin başkanları ve heyetleri UBP Genel Merkezinde bir araya geldi..

Sadece DP Heyetiyle bir araya gelmesi beklenirken UBP’deki toplantıya YDP Başkanı Erhan Arıklı da katıldı.

Bakanlık dağılımlarının belirleneceği kritik toplantıda YDP’ nin ısrarlı olduğu erken seçim tarihinin de netleşmesi bekleniyor..

reklam alani
Paylaş