Doğuş Derya: “UBP’liler, iradelerinin hiçleştirilmesine dair ne düşünüyorlar?”

5
Doğuş Derya
reklam alani

CTP Milletvekili Doğuş Derya, UBP kurultayına müdahale edildiğini öne sürerek, “UBP’liler iradelerinin hiçleştirilmesine dair ne düşünüyorlar?” diye sordu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, sosyal medya üzerinden ‘Peki UBP’li arkadaşlarım ne diyor?’ başlığı altında bir paylaşım yaptı.

Derya, amcalarının Ulusal Birlik Partisi (UBP) mensubu olduğunu belirterek Cumhurbaşkanlığı seçimi ile başlayan ve en son UBP Kurultayı’na kadar gelen ‘müdahale sürecini’ amcalarının bugün hayatta olmadıkları için görmediklerini dile getirerek “Görselerdi yıllarca verdikleri mücadelenin ne için olduğunu sorgulayacaklardı” dedi.

“KURMAKLA ÖVÜNDÜKLERİ DEVLETİN KURUMLARIN YOK SAYILMASINA VE İRADELERİNİN HİÇLEŞTİRİLMESİNE NE DİYORLAR?”

Derya, “Yıllarca kurmakla övündükleri devletin kurumlarının yok sayılmasına, toplumsal varlığın ayaklar altına alınmasına, iradelerinin hiçleştirilmesine dair ne düşünüyorlar?” sorusunu UBP’lilere yöneltti.

CTP Milletvekili Derya, “bu bıçağın ucu artık vatan haini, devlet düşmanı” diye ötekileştirilen, linç edilen yurtseverleri değil, yıllarca bu ötekileştirmeye çanak tutanları da kestiğini aktararak “TMT mücadelesi bir gün vilayet olmak için mi verilmişti?” ifadelerine yer verdi.

Derya, açıklamasının başında şu ifadeleri kullandı:

“Rahmetli Salih amcam TMT’ye katıldığında 14, rahmetli Hüseyin amcam ise TMT’ye katıldığında 16 yaşındaydı. Her ikisinin de TMT’ye katılabilmeleri için yaşları 18 olarak büyütülmüştü. Her ikisi de milli duyguları güçlü birer yurtsever insan olarak yaşama gözlerini yumdular. Babam Ahmet, mücahitlik yapmaya başladığında lise birinci sınıf yani 16 yaşında idi.

Ömrünü Kıbrıs’ta insanların barış, eşitlik ve demokrasi içinde yaşamasına adadı. Bu üç erkek kardeşin aralarındaki siyasi farklılığa rağmen ortak bir noktası vardı: Kıbrıslı Türk toplumunun insan hakları temelinde, ezmeden ve ezilmeden kendi ayakları üzerinde durabileceği, kendi kaderini tayin edebileceği bir gelecek kurmak. Babam Ahmet, yıllar boyunca adada adil ve kalıcı bir çözümün olması gerektiğini savunan CTP geleneğinin mensubu olduğu için yıllarca “vatan haini”, “devlet düşmanı” muamelesi gördü.

Amcalarım devleti kurmakla övünen UBP geleneğinin parçası idi. Kıbrıs sorununun çözümü ile ilgili farklı düşünseler de bu üç erkek kardeşin mutabık olduğu bir şey daha vardı: TOPLUMSAL İRADEMİZ VE HAYSİYETİMİZ!”

reklam alani
Paylaş