DAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYKUT HOCANIN’IN NEZAKET ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

15
reklam alani

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) 17 Haziran 2020 tarihinde görevi devralarak DAÜ’nün yeni Rektörü olan Prof. Dr. Aykut Hocanın, devlet ve hükümet yetkililerine nezaket ziyaretlerine devam ediyor. Prof. Dr. Hocanın 26 Haziran 2020 Cuma günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, TDP Genel Başkanı ve Milletvekili Cemal Özyiğit ile YDP Genel Başkanı ve Milletvekili Erhan Arıklı’yı makamlarında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Rektörlük eğilim yoklama süreci, yeni Rektörlük ekibi ve projeleri hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet konularında KKTC’nin en önemli kurumlarından biri olduğunu ifade etti. DAÜ’nün yasa ile kurulan ilk ve tek Devlet Üniversitesi olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Hocanın, DAÜ’nün gelişimi ve ileriye taşınması için azimle çalışacaklarını söyledi.

Amcaoğlu, Özyiğit ve Arıklı ise DAÜ’ye yeni dönem için başarılar dileyerek, desteklerinin tam olduğunu belirttiler. Prof. Dr. Hocanın söz konusu ziyaretlerde anı plaketi takdiminde de bulundu. Prof. Dr. Hocanın’ın nezaket ziyaretleri önümüzdeki hafta da devam edecek.

reklam alani
Paylaş