CTP’li Fazilet Özdenefe: “Cumhurbaşkanı Tatar incitiyor ama incinmiyor!”

10
Fazilet Özdenefe
reklam alani

CTP milletvekili Fazilet Özdenefe “Müdahalelerle seçim kazanan Ersin Tatar incinmiyor… Kıbrıslı Türkleri onlarca yıl geriye götürdüğü için incinmiyor… Şehit ailelerinin bedenlerinin ‘devlete ait olduğunu’ söyleme hakkını kendinde görüyor ama incinmiyor ama kendisine eleştiri gelince inciniveriyor” diye konuştu…

İfade özgürlüğünün saldırı altında olduğunu iddia eden Fazilet Özdenefe, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı eleştirdi.

Cumhurbaşkanının 20 Mart’ta gerçekleşen eylemde Abdullah Korkmazhan ile ilgili şikayeti ve yaşananlar hakkında konuşan Fazilet Özdenefe “Tatar’ın bu ilk şikâyeti değil, Başbakanken de DAÜ iletişim Bölümü Başkanını da polise şikayet etmişti” diye konuştu.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesini hatırlatan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Özdenefe, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın genel tutumunun tedirgin ve rahatsız edici olduğunu vurguladı.

Modern devletin varlık sebebini hatırlatan Özdenefe, devletin görevinin baskı yaparak “işleri idare etmek” olmadığını belirtti.

Özdenefe, “Müdahalelerle seçim kazanan Tatar incinmiyor… Kıbrıslı Türkeri onlarca yıl geriye götürdüğü için incinmiyor… Şehit ailelerinin bedenlerinin devlete ait olduğunu söyleme hakkını olduğunu söylerken incinmiyor ama kendisine eleştiri gelince inciniyor” diye konuştu…

“YÜCE MECLİS DERDİNİZ… AMA ARTIK SARAYINIZDASINIZ ARTIK TOPLUMA BAKIN”

Özdenefe, “Yüce meclis derdiniz… ama artık sarayınızdasınız artık topluma bakın” dedi.

reklam alani
Paylaş