CTP’de adaylık başvurusu için tanınan süre doldu..

33
reklam alani

CTP’de yerel seçimlerde adaylık başvurusu için tanınan süre dün saat 17.00’de doldu

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde Haziran ayında veya 1 Temmuz’da yapılması gündemde olan yerel seçimler için açılan belediye başkanlığı aday başvuru süresi dün doldu. 14 belediye için adaylık başvurusu kabul eden CTP’de, bugün toplanacak olan Parti Meclisi’nin ardından aday listelerinin açıklanması bekleniyor. CTP tüzüğü gereği birden fazla adayın başvurduğu beldelerde ön seçim yapılacak.

Hvadis’ten Hasan DÜZGÜN’ün haberine göre;  Cumhuriyetçi Türk Partisi, Akıncılar, Alayköy, Değirmenlik, Gönyeli, Gazi Mağusa, Geçitkale, Akdoğan, Serdarlı, Yeni Boğaziçi, Dikmen, Dipkarpaz, Mehmetçik, Güzelyurt ve Lefke  belediyeleri için başkan adaylığı kabul etti.

“Ön seçim yapılacak”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın,  yaptığı açıklamada, belediye başkan adaylığı için başvuru sürenin dün dolduğunu, resmi adayların bugün yapılacak olan Parti Meclisi’nin ardından kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. Sorakın, birden fazla adayın başvuruda bulunduğu beldelerde tüzük gereği ön seçim yapılacağını söyledi. Sorakın, birden fazla adayın başvurduğu belde olup olmadığı sorusuna ise, “Başvuru listesi PM toplantısından sonra açıklanacak” yanıtı verdi.

Işısal, Benli ve Çelebi sorunu

Bu arada Ali Karavezirler’in Değirmenlik Belediyesi başkan adayı olmak istemesinin ardından parti içinde yaşanılan huzursuzluklar sırasında aday olup olmayacaklarına ilişkin çelişkili haberlere konu olan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ve Değirmenlik Beleye Başkanı Osman Işısal’ın da dün süre bitimi öncesinde Parti Genel Merkezi’ne giderek başvuruda bulunduğu öğrenildi. Ali Karaveziler ise, Parti Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın  girişimi ile aday olmaktan vazgeçti.

Genel Sekreter Sorakın, ise bu yöndeki sorulara karşılık, “listenin bugün açıklanacağını” tekrarladı.

reklam alani
Paylaş