CTP PM, 4’lü koalisyona evet dedi.

55
reklam alani

CTP PM, 4,lü koalisyon hükümeti gündemiyle toplandı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman toplantı sonrası açıklama yaptı.

Erhürman:

Oybirliğiyle PM Genel Başkanı Hükümeti kurma çalışmaları konusunda yetkilendirildi. Cumhurbaşkanının yarın veya diğer gün CTP Genel Başkanı olarak hükümeti kurma görevini bana vermesini bekliyorum.

Yepyeni bir sayfa açacaktır. etkili bir hizmet modeli, hukukun üstünlüğünün olduğu, toplumda gruplaşmanın değil, birleşmenin, bütün toplumu kucaklayacak bir hükümet modelini buluşturmayı umuyoruz. 4 parti liderinin de ön plana çıkardığı, arzu ve isteği budur.

Böyle bir hükümet modeli ilk kez denenecek. Kaç partiden oluştuğu değil, ilkeler üzerinde uzlaşabilmemiz önemlidir. Hangi bakanlığı kimin aldığı önemli değil. Hangi icraatları yapıp, yapamadığı önemlidir. Hükümetin tamamının hukuka uygunluğu önemlidir.

Tüm toplumu kucaklayacak bir hükümet modelini oluştururuz diye düşünüyorum. 4 partinin arzu ve isteği budur. İlk defa gündeme geliyor. Önemli olan ilkeler üzerinde anlaşmaktır. Toplumu kucaklama ilkesine bağlıyız. Biz hangi bakanlıklar kimdedir diye vakit harcamadık. 4’lü koalisyon sürecinin ileriye götürülmesi konusunda karar ürettik. Ülkemize hayırlı olsun.

Kıbrıs sorunu ile ilgili müzakereleri yürütmekle görevlendirilmiş bir Cumhurbaşkanı var. Aramızdaki uzlaştığımız şey, Kıbrıs sorunu ile ilgili müzakerelere Cumhurbaşkanı ile birlikte yürütür, ayrıca bir siyaset izlemez. Uzlaştığımız budur.

 

reklam alani
Paylaş