Çavuşoğlu: Şahali TÜK’ü kapatmak için algı oluşturuyor..

51
reklam alani

Tarım ve Doğal Kaynaklar eski Bakanı, UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu,  Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’nin bugün yaptığı açıklmaya cevap vererek,

”Sn.Şahali Tük’ü kapanmak üzereyken senden devralıp planını bozduğumuz için mutluyuz.Verdiğin rakamları bilançolarla açıklayacağız , önceki dönemde başaramadığını yapmak için algı oluşturmaya çalıyorsun.Temsil ettiğin bu zihniyete geçit vermeyeceğiz” dedi.

Şahali şu ifadeleri kullanmıştı..

Toprak Ürünleri Kurumu’nun geleceğinin garantiye alınmasının herkesin ortak kaygısı olması gerektiğini söyleyen Şahali, kurumla ilgili inceleme çalışmalarında 4 milyonluk faiz destekli arpa hibesinin 1 milyonluk kısmının kayıp olduğunun tespit edildiğini dile getirdi.

Şahali, Toprak Ürünleri Kurumu ile ilgili konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Toprak Ürünleri Kurumu ile ilgili tespitlerimiz tamamlanma aşamasındadır. Bu konuyla ilgili Başbakanlık Denetleme Kurulu, Maliye Teftiş ve İnceleme Kurulu ile Sayıştay Başkanlığı devrede. Bizim ilk etapta bilanço üstünden yaptığımız tespite göre, son 2 yılda yaklaşık olarak kurumun 50 Milyon Türk Lirası geriye gittiğidir. Bu 50 Milyon Türk Lirası’nın içinde yaklaşık 12 Milyon 500 bin Türk Liralık Genel Tarım Sigortası Fonu’nun alacağı var. Görevi devrederken 12 Milyon 500 binin yaklaşık 11.5 Milyon Türk Lirası kasada mevcut vaziyette idi. Yaptığımız bir tespitte sadece isim yanlışlığından dolayı 4 Milyonluk faiz destekli arpa hibesinin içinde 1 Milyonluk zarar olduğudur. Dolayısıyla ortada tahsil edilemeyecek kayıp bir kaynak söz konusu”.

 

 

reklam alani
Paylaş