Çavuşoğlu: “Bu musibet gösterdi ki internet alt yapımız yeniden gözden geçirilmeli”

15
Nazım Çavuşoğlu
reklam alani

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, pandemi sürecinde online eğitimin gündeme gelmesi ile internet alt yapımızın durumunun ortaya çıktığına dikkati çekerek, bunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, pandemi sürecinde online eğitimin gündeme gelmesi ile internet alt yapımızın durumunun ortaya çıktığına dikkati çekerek bunun yeniden değerlendirilmesi durumunda olduğunu ifade etti.

Kanal T’de konuşan Çavuşoğlu, “İnternet alt yapımızın durumu belli… Hızla altyapımızı maksimum seviyede kullanarak çalıştık, gayret ettik. Geldiğimiz aşamada okullarda çalışmalar sürüyor. Yüz yüze yaptıklarının beş katını yapıyorlar su anda… Online eğitim, verimliliği açısından da yüz yüze eğitime göre aşağıda seyreden bir model.. Her şeye rağmen çocukları eğitimden koparmamak adına bu gayreti ortaya koyuyoruz… Bu bir musibet anlamında vesile oldu, ülkemizin internet alt yapısı yeniden değerlendirilmeli” diye konuştu.

EĞİTİME HER ANLAMDA HAZIRIZ”

Okullarda eksiklerin durumu üzerine sorulan bir soru üzerine ise Çavuşoğlu, “kitap eksiğimiz yok, öğretmen eksiğimiz yok, dezenfektan sorunumuz da yok, eksik siparişler de tamamlanıyor. Her anlamda hazırız” dedi. 

reklam alani
Paylaş