Çakıcı’dan kurultay eleştirisi: “Müdahaleye davetle kendi kurultaylarının ertelenmesini sağladılar”

9
Mehmet Çakıcı
reklam alani

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayıyla ilgili alınan kararı eleştirdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklamasına kısa süre önce gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçiminin “adil görünse bile demokratik olmadığı” iddiasıyla başlayan ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin Kıbrıs Türk halkının iradesine müdahale ettiğini” öne süren Çakıcı “Yetmezmiş gibi, müdahaleleri davet edenler, bir kez daha müdahaleye davet ederek kendi kendilerinin kurultaylarının ertelenmesini sağlamışlardır” dedi.

“Faiz Sucuoğlu’nun demokratik olarak önde gittiği yarışın kazanılacağı diğer tarafın kaybedeceği anlaşılınca müdahalenin şiddeti artırılarak bir yıl sonraya ertelenmesi yoluna girilmiştir” ifadelerini kullanan Çakıcı, kafalarındaki soru işaretlerinden birinin “kendi partilerini yönetemeyen siyasilerin ülkeyi nasıl yöneteceği” olduğunu savundu.

Çakıcı şöyle devam etti:

“Gözden kaçmayan bir diğer noktada müdahale davet edenlerin bunu bir alışkanlık haline getirmesi ve bu boyuta kadar taşımasıdır. Ülkede demokrasiye, gençlerimizin umutlarına yazık ve günahtır. Bilinmelidir ki, bu ülkenin sağcısı da solcusu da bizimdir. Bizler de bu demokrasiye sahip çıkarken, sağ ve sol demokrasi diye bir ayrıma girmemeliyiz. Nereden gelirse gelsin, her türlü dış müdahaleyi davet edenleri de tevessül edenleri de kınıyoruz. Biz onurlu ve dik durmaya, hangi kesimden olursa olsun bu düşünceyi savunanlarla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.”

reklam alani
Paylaş