Bıçakladı, dövdü, boğdu

55
reklam alani

83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i öldürdüğünü kabul eden Azat Nurmamedov’u dün mahkemeye çıkaran polis, cinayetin nasıl işlendiğini de anlattı.

“İKİSİNİN ARASINDA BAZI ŞEYLER OLDU”

Yoğun güvenlik önlemleri altında dün mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısı Azat Nurmamedov’un, Akdeniz’in karnına bir kez bıçak sokup yere düşürdükten sonra başını defalarca mermere vurduğunu ve boğarak öldürdüğünü anlatan polis, zanlının yakalandıktan sonra suçunu itiraf ederek, eşi ile maktul arasında bazı şeyler olduğuna dair iddialarda bulunduğunu, bu iddiaların da araştırıldığını belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA     

Gönyeli Yenikent bölgesindeki evinde 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i bıçaklayıp, feci şekilde döverek ve boğarak öldüren zanlı Azat Nurmamedov, dün sabah olağanüstü güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı.

Polis, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’in bakıcısı olan karısıyla aralarında bazı şeyler olduğuna dair iddialarda bulunduğunu belirtti.

“Taammüden adam öldürme” ve “Adam öldürme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Azat Nurmamedov, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında soruşturma amacıyla 3 gün tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen’i dinletti.

“Sağ karın boşluğuna bıçağı sapladı”   

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Göğmen, 24 Haziran 2020 tarihinde zanlı Azat Nurmamedov’un Necati Taşkın Sokak Selba Pearl Apartmanı, No:1 adresindeki ikametgahın salon odası içerisinde konu ikametgahta bulduğu toplam uzunluğu 31.5 santim, ağız uzunluğu 19 santimetre olan bıçağı 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’in sağ karın boşluğuna bir kez sokup çıkardığına dikkat çekti.

“Başını defalarca mermere vurdu”   

Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen, zanlının maktulü bıçakladıktan sonra başını defalarca mermer zemin üzerine vurup, boğazını sıkarak taammüden öldürdüğüne vurgu yaptı.

Göğmen, aynı tarihte olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine oluşturulan bir polis ekibi tarafından yapılan operasyon sonucu zanlı Azat Nurmamedov’un Ortaköy bölgesinde bulunan bir apartman dairesinde 25 Haziran’da tespit edilip, tutuklandığını kaydetti.

“Suçunu kabul etti, ifade verdi”

Göğmen, zanlının 25 Haziran’da yapılan sorgusunda suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

Meseleyle ilgili olarak 25 Haziran’da 15.15- 17.20 saatleri arasında maktul Veysi Muslu Akdeniz’in cesedi üzerinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi salonunda Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından otopsi yapıldığını kaydeden Göğmen, yapılan otopside maktulün kesici alet yaralanması sonucu gelişen iç organ yaralanması, iç ve dış kanama, künt kafa ve göğüs travması, çoklu kaburga kemikleri kırıkları, beyin kanaması ve asfiksi sonucu yaşamını yitirdiğinin tespit edildiğini belirtti.

Göğmen, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, alınması gereken ifadeler ve olay mahalli ile çevresinde bulunan kamera kayıtlarının incelenebilmesi, ayrıca zanlının ifadesinde belirttiği bir takım iddialarının araştırılabilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, cürümün ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş